Quad marki Benyco ma pojemność 800 centymetrów sześciennych. Jest wyposażony w niebieskie światła błyskowe i sygnały dźwiękowe co zademonstrowano podczas przekazania pojazdu.

- Bardzo komfortowo się nim jeździ zarówno przy dużych prędkościach, jak i na wyboistej drodze – mówi ogniomistrz Szymon Giza, rzecznik prasowy PSP w Pabianicach.

Quad posiada wspomaganie kierownicy oraz zawieszenie i amortyzatory wyższej klasy. Ma też aluminiowe cienko żebrowane felgi dobrze czyszczące z błota i trawy.

- Posiada wysoki moment obrotowy silnika, który ułatwia podjazd pod górkę bez większego rozpędu – dodaje Giza.

Quadem będzie jeździł st. str. Michał Łabędzki. Natomiast kierowcą nowego wozu typu MAN będzie st. sekc. Mateusz Oska. To średni samochód ratowniczo – gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego. Wyprodukowany został w 2019 roku. Ma napęd na 4 koła. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 2.900 litrów. Ma też wydajną autopompę. Jest tu także wyposażenie do ratownictwa medycznego, do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków oraz sprzęt do zabezpieczenia miejsca prowadzenia działań. Pomieści 6-osobową załogę.

Samochód kosztował ponad milion złotych, a quad 46 tysięcy zł. Pieniądze na quada pochodzą z środków własnych pabianickiej komendy.

Kluczyki i dowody rejestracyjne wręczyli: st. bryg. Marek Jankowski, z-ca komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi oraz Krzysztof Habura, starosta powiatowy. Poświęcił je ks. Adam Stańdo, kapelan wojewódzki.

Po uroczystym przekazaniu pojazdów rozpoczęła się coroczna narada. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach podsumowali 2019 rok.