W tegorocznej paradzie weźmie udział 16 grup zorganizowanych z pabianickich firm, szkół i stowarzyszeń, dołączyła również Szkoła Podstawowa w Chechle oraz tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna. Uczestnicy zaczną ustawiać się o godzinie 15.00 na ul. Kościuszki, za Urzędem Miejskim. Wyruszą o godz. 15.30.

Pół godziny później rozpocznie się jarmark na Starym Rynku. Wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Muzycznej „Yamaha”, artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury.

O godz. 19.00 zagra gwiazda wieczoru – zespół Boys. Na scenie nie zabraknie konkursów z nagrodami, które między innymi zorganizuje Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach w ramach kampanii „Czad i Ogień. Obudź czujność” (nagrodą będą czujki dymu). Dla dzieci biorących udział we wszystkich konkursach szykowane są upominki od sponsorów.

W tym roku została zorganizowana rekordowa zbiórka maskotek w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. Podczas imprezy nastąpi finałowe przekazanie maskotek do jednostek straży pożarnej z całego województwa. Na jarmarku staną stoiska ze świątecznym asortymentem, rękodziełem, ozdobami, słodyczami, zabawkami i gastronomią. Harcerze rozpalą ognisko, gdzie wszyscy będą mogli ogrzać się i upiec sobie kiełbaskę. Straż Pożarna zaprezentuje wozy oraz sprzęt gaśniczy.

Na platformie Jumi będzie czekał św. Mikołaj z prezentami dla dzieci. Tuż przy platformie pracownicy Jumi będą zbierać pieniądze na leczenie chorego Antosia.

Tradycyjnie przed występem gwiazdy wieczoru prezydent Grzegorz Mackiewicz podzieli się z mieszkańcami chlebem. Na Stary Rynek z Bugaju i z Piasków będzie można dojechać bezpłatną linią autobusową „Św. Mikołaj”, kursującą specjalnie na tę okazję (rozkład jazdy).

9 grudnia mogą nastąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Ul. Kościuszki, gdzie zbierają się uczestnicy parady, będzie nieprzejezdna w godz. 15.00–15.40. Na czas przejścia parady ul. Zamkową na Stary Rynek (ok. 15.30–16.00) będzie zamknięty prawy pas ulicy Zamkowej. Od 7 grudnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się w zatokach dookoła Starego Rynku, a w dniu Jarmarku Świątecznego w godz. 8.00–21.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice otaczające Stary Rynek – ul. Sobieskiego, Stary Rynek południe (przedłużenie Grobelnej), Stary Rynek zachód.

Organizatorem Jarmarku Świątecznego jest Urząd Miejski w Pabianicach oraz Miejski Ośrodek Kultury.