– 6 grudnia zostanie włączone świąteczne oświetlenie głównej ulicy – zapowiada Aneta Klimek, rzecznik prasowy UM.

Na 149 słupach od Zielonej Górki do ul. Kresowej zamontowanych będzie 298 ledowych ozdób.

– Rozpoczynający się w grudniu remont ul. Zamkowej nie obejmie w tym roku demontażu słupów oświetleniowych – dodaje rzeczniczka.

Świąteczna iluminacja pozostanie na głównej ulicy do 2 lutego 2020.

– W pierwszy piątek grudnia będzie włączona również fontanna świetlna w Parku im. Słowackiego i dekoracja na skwerze przy ul. Szarych Szeregów – dodaje Klimek.

Nowe świetlne ozdoby na głównej ulicy Pabianic zabłysły po raz pierwszy na święta w 2015 roku. „Anielskie skrzydła z koroną” świecą na biało i żółto, i wiszą 4,5 metra nad chodnikiem. Zrobione są z taśm energooszczędnych żaróweczek odpornych na warunki atmosferyczne. Taka iluminacja miasta powstała z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Pabianic, a nowe ozdoby zaprojektowała plastyczka Natalia Żyźniewska. Pomysł zaczerpnęła z ornamentu drzwi Starostwa Powiatowego. Sponsorem ozdób jest pabianicki Lumileds.

Przedtem, przez 20 lat, na głównej ulicy miasta świeciły się w czasie świąt „choinki” z kolorowych lampek. To był pomysł ówczesnego sekretarza miasta Mieczysława Mika. Na słupach oświetleniowych wieszali je uczniowie z Zespołu Szkół nr 2. Szkoła też zajmowała się konserwacją i przechowywaniem lampek.

Tak było do 2014 roku: