Orszak wyruszy 6 stycznia (czwartek) o godzinie 13.00. Z parafii św. Mateusza przejdzie w kierunku sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe. Wierni przemaszerują ulicami: Grobelną, Kilińskiego, Moniuszki, Południową i Jana Pawła II.

Na godzinę 13.45, przed sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe zaplanowano pokłon króli przed żywą szopką. O godzinie 14.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Honaj” z Dursztyna koło Nowego Targu.

Rok temu tradycyjny przemarsz przez Pabianice nie odbył się z powodu pandemicznych obostrzeń. Święto obchodzono skromnie. Parafia św. Maksymiliana Kolbego zorganizowała w zamian mini orszak na terenie kościoła. Każdy z uczestników dostał papierową koronę. Wydarzeniu towarzyszył wówczas szczytny cel – tzw. tytka miłosierdzia. Tak, jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak wierni przynosili dary dla noworodków i niemowląt. Prezenty trafiły do najbardziej potrzebujących, pabianickich matek. Były to pieluszki, mleko modyfikowane, kosmetyki dla niemowląt lub datki.