3 maja odbędzie się miejsko-powiatowa uroczystość obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
Rozpocznie się uroczystą mszą o godz. 9.30 w kościele św. Mateusza. Po mszy dalsza część uroczystości przy pomniku Niepodległości – podniesienie flagi państwowej, okolicznościowe wystąpienia i złożenie kwiatów przez delegacje. Delegacje mogły również dokonać wpłaty, tym razem z przeznaczeniem na sprzęt rehabilitacyjny, dla Centrum Seniora. Lista darczyńców zostanie odczytana podczas uroczystości.
 
Komunikacja w majowy weekend: w nocy z niedzieli (1 maja) na poniedziałek (2 maja) oraz z poniedziałku (2 maja) na wtorek (3 maja) autobusy linii "N4" kursują według weekendowego rozkładu jazdy, czyli z kursami do Pabianic.
 
W poniedziałek (2 maja) autobusy linii "7", "263" i "D" kursują według rozkładu jazdy powszedniego wolnego od nauki szkolnej. Autobusy linii "264" nie kursują. Pozostałe linie - według rozkładu jazdy powszedniego bez zmian.
 
We wtorek (3 maja) trasa linii "T" w kursach oznaczonych literą "H" zostanie skrócona do placu 500-lecia w Rzgowie. Kursy do Guzewa będą realizowane bez zmian.