Koszykarki PZU Polfy wygrały XI Memoriał Małgorzaty Gliszczyńskiej, ale straciły kapitana. Sylwia Wlaźlak naderwała ścięgno Achillesa i jej występ w tym sezonie stanął pod znakiem zapytania. Bolesnej kontuzji nabawiła się pechowo, bo na minutę przed końcem ostatniego finałowego meczu z Polkowicami.

Memoriał zaczął się od niespodzianki. Zamiast Odry Brzeg, nękanej kontuzjami, wystąpił ŁKS. W sobotę natomiast tradycyjnie złożono kwiaty na grobie najlepszej polskiej koszykarki.

Mecz finałowy był wyrównany przez 30 minut. Po pierwszej połowie było 38:42 dla CCC. Na szczęście, w drugiej połowie nasze zagrały szybko i skutecznie. Odrobiły 4-punktową stratę i wyszły na prowadzenie. Przed ostatnią odsłoną miały 12 oczek przewagi. Polkowiczanki starały się zmniejszyć dystans, ale strata była już nie do odrobienia.

Aquapark zajął 2. pozycję, a dalej uplasowały się ŁKS i AZS Gorzów Wielkopolski. W barwach naszej drużyny zadebiutowała rozgrywająca reprezentacji Polski - Alicja Perlińska.

Wyniki poszczególnych meczów pabianiczanek: z Gorzowem 68:64, z ŁKS 87:46 i z CCC 82:69. Najlepsza "5" turnieju: Olga Pantelejeva (Polfa), Ilona Jasnowska (CCC), Milena Owczarek (ŁKS), Leona Krystofova (Polfa) i Justyna Żurowska (AZS). Najlepszą zawodniczką turnieju (69 pkt) i najlepiej rzucającą za "3" (5 razy) została Olga Pantelejeva.

Polfa: Pantelejeva 28, 16 i 25; Krystofova 11, 6 i 27; Wlaźlak 8, 13 i 2; Toma 7, 4 i 6; Lamparska 7, 10 i 0; Perlińska 4, 13 i 4; Piestrzyńska 3, 4 i 7; Ivlijeva 0, 16 i 8; Jaroszewicz 0, 5 i 3; Głaszcz, Korzeniewska, Błaszczyk i Szemraj po 0 w każdym meczu.

W środę, 6 października, pabianiczanki grają w Pucharze Polski w Tczewie z I-ligowym UKS Piątka-Telkab. A w dniach 7-9 października biorą udział w turnieju o Puchar Prezydenta w Gdyni.