To wciąż kropla w morzu potrzeb, dlatego strażnicy nadal apelują o wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej przed nadchodzącą zimą.

- Odzew jest naprawdę duży. Mamy już pełny magazyn. Mieszkańcy Pabianic z roku na rok coraz chętniej pomagają – powiedział Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też punkty mobilne, ustawiane w wytyczonych miejscach.

Najbliższa zbiórka w terenie odbędzie się 22 października (czwartek) przy ul. Smugowej 31. Radiowóz strażników wraz z przyczepką stanie na parkingu przy Biedronce między 16.00 a 18.00.

Kolejna, ostatnia w tym roku objazdowa akcja, zaplanowana jest na 28 października przy ul. Łaskiej 90 (parking przy ulicy) w godzinach 16.00-18.00.

Najbardziej potrzebna jest odzież jesienno – zimowa, czyli kurtki, dresy, spodnie, swetry oraz akcesoria m.in. czapki, rękawiczki, szaliki, skarpetki, bielizna, łapcie, buty. Ważne, by ubrania były czyste i niezniszczone.

Do 10 listopada dary można przynosić do komendy Straży Miejskiej przy ul. Narutowicza 33, w godzinach od 8.00 do 20.00. Po zakończonej akcji strażnicy przekażą je schronisku dla bezdomnych im. św. Brata Alberta w Pabianicach, gdzie działa punkt wydawania odzieży.