- Mam na sprzedaż 40 sztuk lodów Ekipa. Jedna sztuka 10 zł – czytamy w ogłoszeniu na grupie Fb "Wietrzenie pabianickich szaf".

Trzeba przyznać, że "szczęśliwiec" posiadający tak dużą ilość tych pożądanych smakołyków (nie mówiąc już o samych opakowaniach), wcale nie chce się za bardzo wzbogacić. Na portalu Allegro 2 sztuki lodów można nabyć np. za… 50.000 zł! Za same papierki po lodach internetowi sprzedawcy chcą od kilkunastu do kilku tysięcy złotych. Zatem pabianicka oferta wydaje się być bardzo przyzwoita, a nawet atrakcyjna.

Ale o co chodzi?!

Szał na lody firmy Koral od kilku dni jest jednym z głównych tematów w mediach. Internet obiegł filmik z walki o lody przy zamrażarce w Lidlu. Za produktem wręcz szaleją w dużej mierze nastolatkowie. Skąd to zainteresowanie? Wcale nie chodzi tu o wybitne smaki lodów cytrynowych i truskawkowych w polewie o smaku gumy balonowej, a o „markę”. Lody powstały we współpracy producenta z "Ekipą" Friza, grupą bardzo popularnych obecnie youtuberów.

To rozpoznawalne przez fanów logo widniejące na opakowaniu lodów działa na nich jak magnes. Lody nie są tu już zatem tylko słodkościami – a przedmiotami kolekcjonerskimi.

- Lody „Ekipa" (50ml) oraz „Ekipa XL" (65ml) są przez nas non-stop produkowane oraz sprzedawane, a dzięki wydatnie zwiększonym mocom produkcyjnym oraz poszerzeniu sieci dystrybucji będą one dużo bardziej osiągalne dla każdego konsumenta w różnego formatu punktach handlowych- zapewnia producent.