W niedzielę wieczorem na ulicy Grota-Roweckiego młodzi kierowcy urządzili wyścigi samochodowe. Tak twierdzą świadkowie. Z szaleńczą prędkością gnali ulicą 20 Stycznia z Lasku Miejskiego w stronę ryneczku na Bugaju. Piszczały opony.

Kierowca mazdy 323 przeszarżował. Jego auto „wyskoczyło" z łuku drogi. Tuż za skrzyżowaniem ulic 20 Stycznia i Grota-Roweckiego wpadło na parking przed blokiem spółdzielni Nowa. Wyrżnęło w stojącego tam peugeota. Uderzenie było tak silne, że czarny peugeot obrócił się o 180 stopni i uderzył w przystanek autobusowy. Stalowy słup zgiął się i pochylił.

Na przystanku stała 37-letnia Elżbieta Ł. z 11-letnią córką Dominiką. Obie zostały potrącone przez peugeota. Cudem przeżyły.

- Dominika ma otarcia naskórka rąk i twarzy - mówi doktor Artur Różalski z pabianickiego pogotowia. - W dużo gorszym stanie jest jej mama. Doznała urazu głowy, ma obrzęk mózgu, krwiak w płacie czołowym. Kiedy ją zabieraliśmy z miejsca wypadku, była przytomna, ale objawy obrażeń nasilały się z minuty na minutę.

Elżbieta Ł. jest pod opieką neurochirurgów szpitala im. Kopernika w Łodzi. Dominika leży na oddziale chirurgicznym naszego szpitala.

- Nie miał się kto nią zająć - tłumaczy doktor. - W domu została tylko 16-letnia siostra, ojciec jest za granicą.

Mazda zmiażdżyła także drewnianą ławkę przed blokiem, nim zatrzymała się na trawniku. Wysiadł z niej młody kierowca.

- Świadkowie widzieli, że przez chwilę stał przy aucie, a potem uciekł - mówi lekarz pogotowia. - Zdążyli zauważyć, że miał smagłą cerę i czarne włosy.

- Jesteśmy na tropie sprawcy wypadku - twierdzi sierżant Piotr Biegajło z pabianickiej drogówki. - Sprawdziliśmy porzucone auto. Mazda od sierpnia ma nowego właściciela.

Policjanci podejrzewają, że to nowy właściciel auta w niedzielę wieczorem siedział za kierownicą.

Porzuconą mazdę zaholowano na policyjny parking strzeżony. W poniedziałek zajęła się nią ekipa policjantów z wydziału kryminalnego. Zabezpieczyła ślady linii papilarnych.


***
Osoby, które widziały wypadek i mogą pomóc w ustaleniu sprawcy, proszone są o skontaktowanie się z oficerem prowadzącym dochodzenie: Komenda Powiatowa Policji, ul. Żeromskiego 18, tel. 22-53-339.