Po województwie łódzkim jeżdżą cztery szczepienobusy uruchomione w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Głównym celem jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, a także edukacja i promocja szczepień przeciw COVID-19.

Chętne osoby będą zaszczepione jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

W akcję zaangażowane zostały jednostki podległe samorządowi województwa łódzkiego: Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach, Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie, Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim oraz Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

Podległe samorządowi placówki zapewniają kadrę medyczną kwalifikującą i wykonującą szczepienia, niezbędne leki, laptopy z dostępem do mobilnego internetu oraz drukarki, by zaszczepione osoby mogły od razu otrzymać unijne certyfikaty COVID-19.

W województwie łódzkim działa ponad pół tysiąca punktów szczepień. Ich adresy i numery telefonów publikowane są na stronie Ministerstwa Zdrowia, a ich lista jest na bieżąco aktualizowana.