Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00. W ramach zabawy będzie między innymi płukanie złota, rzucanie lassem, rodeo i krowa do dojenia. Alejką aż do górki będzie jeździła kolejka. Na dzieci czekają trampoliny, dmuchańce, zawody sportowe, konkursy z nagrodami i malowanie twarzy. Straż Miejska zaprasza do znakowania rowerów. Uczestnicy zabawy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a dla łasuchów ZWiK szykuje watę cukrową i lemoniadę. „Kruk” namaluje mural z okazji Dnia Dziecka. O bezpieczeństwo, jak co roku, zadba Ochotniczy Sztab Ratownictwa w Pabianicach.

Na scenie będą odbywały się występy wokalne, muzyczne, taneczne, teatralne, sztuki walki itp. przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury, Szkołę Podstawową nr 14, Szkołę Podstawową nr 8, Szkółkę Baletową Jaskółka, Szkołę Tańca ESKADRA, Grupę Teatralną „Dla Niepoznaki” oraz Annę Smusz „Życie z Pasją”. Cały program będzie przeplatany konkursami, w których do wygrania będą symboliczne upominki i talony ufundowane przez Lody Włoskie na Lewitynie, Pizzerię Da Grasso, Fundację Arkadia Sztuka i Golf, Maszynownię Hotel Fabryka Wełny, Jump Planet, Pizzerię Fiero, Restaurację Trattoria Mama Mia. O godzinie 15.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejsze kowbojskie przebranie. O godz. 16.00 to, co dzieci uwielbiają najbardziej, czyli bitwa wodna!

Przez cały czas trwania imprezy organizacje pozarządowe pokażą swoje działania w miasteczku aktywności. Zaprezentują się: Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”, Cech Rzemiosł Różnych w Pabianicach i Forum Organizacji Pozarządowych, Pabianicki Klub Sportów Wodnych, Stowarzyszenie Pabianickich Artystów Amatorów, Stowarzyszenie Oratorium – Przygoda Życia, Chrześcijańska Misja Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja”, Fundacja Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - Viva! Grupa Miauczykotek, UKS Korona Pabianice, Pabianickie Towarzystwo Cyklistów, Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności Częstochowa oddział terenowy Pabianice, PCK w Pabianicach, Hufiec ZHP w Pabianicach, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Park”.

Organizatorami zabawy z okazji Dnia Dziecka jest Urząd Miejski, współorganizatorami - Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji.