- 23 maja na terenach Ośrodka Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych w Rydzynach pod patronatem starosty Krzysztofa Habury odbędzie się Krajowy Konkurs Posokowców - informuje Joanna Rakowska ze Starostwa.

Rejestracja psów zaplanowana jest na godz. 8.00. O godz. 9.00 rozpocznie się konkurs. Zakończenie psich zmagań zakończy się o godz. 15.00. Wtedy zostaną wręczone nagrody.

To super okazja dla miłośników i hodowców psów myśliwskich. Jej celem w przypadku myśliwych jest sprawdzenie i potwierdzenie skuteczności szkolenia użytkowego psa myśliwskiego. A w przypadku hodowców i miłośników psów myśliwskich - uzyskanie certyfikatu użytkowości jako warunku koniecznego do przyznania tytułu interczempiona.

- Ponadto konkursy takie często bywają postrzegane, jako rodzaj alternatywy dla wystaw psów - wyjaśnia Rakowska. - Oceny dokonywać będą sędziowie kynologiczni Związku Kynologicznego w Polsce, uprawnieni do oceny pracy psów myśliwskich.

Dojazd do leśniczówki ulicą Rydzyńską (w Rydzynach za sklepem jechać w stronę lasu). Można dojechać od 20 Stycznia ulicą Rydzyńską lub z trasy Pabianice-Bełchatów w Pawłówku skręcić na Rydzyny.

Konkurs zorganizowany zostanie przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi przy współorganizacji Starostwa Powiatowego w Pabianicach.