Możecie wybrać m.in. pana Andrzeja z rodziną. Ma 46 lat, żonę i dwóch dorastających synów. W opisie rodziny znajdziemy ich historię, a także wykaz rzeczy, które potrzebują. Będą to konkretne rzeczy.

- Idea jest taka, aby wszystko, co dostaną wykorzystali. Jeśli więc ma to być kurtka, to musi być w odpowiednim rozmiarze. Wszystko to znajduje się na stronie internetowej Szlachetnej Paczki – wyjaśnia Anna Kurkowska, liderka projektu w Pabianicach.

Rodzina potrzebuje tonę węgla, artykuły chemiczne i obuwie zimowe. To wymienione jest jako rzeczy pierwszej potrzeby. Dalej przeczytamy wykaz artykułów pierwszej potrzeby, których również brakuje w tym domu.

Wśród potrzebujących jest również 64-letni samotny mężczyzna. Pan Tadeusz potrzebuje odkurzacz, poduszki i pralkę.

Rodzin z powiatu pabianickiego wprowadzono do bazy kilkadziesiąt. W miarę jak będzie ich ubywać, pojawiać się będą kolejne.

Aby wybrać rodzinę, której chcesz przygotować paczkę musisz wykonać kilka kroków po kolei. Na stronie Szlachetnej Paczki jest instrukcja, która dokładnie prowadzi darczyńców. Trzeba się najpierw zarejestrować.

Jeśli chcesz zrobić paczkę dla kogoś z okolicy Pabianic to najpierw musisz wybrać województwo łódzkie. Później powiat pabianicki. Dalej są historie rodzin, którym możemy pomóc. Jest tam podana liczba osób w rodzinie, wiek członków oraz ich krótka historia. Każda rodzina ma swój kod. Jeśli chcemy dowiedzieć się co powinna zawierać paczka dla tej rodziny musimy rozwinąć zakładkę "Zobacz szczegóły". Następnie wybieramy rodzinę. Tutaj musisz wpisać swoje dane osobowe. Potem skontaktuje się z tobą wolontariusz, który odpowiada za daną rodzinę i pomoże na każdym etapie przygotowania paczki.

Pabianickich wolontariuszy jest w tym roku 18. Niektórzy mają doświadczenie przy organizacji poprzednich edycji akcji. Są również nowi, którzy dopiero w tym roku zaczynają pomagać Szlachetnej Paczce.

Finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki zaplanowano na 7-8 grudnia. Wtedy przygotowane przez nas paczki trafią do potrzebujących.