Jednym z darczyńców była Marta Ikoeze Kuśmierek. Zorganizowała paczkę zbierając produkty i potrzebne rzeczy w zakładzie pracy. Na przyłączenie się do akcji zdecydowała w ostatnim momencie.

- Żona przeczytała na portalu, że jeszcze są rodziny, które nie mają darczyńcy. To była spontaniczna decyzja. W poniedziałek zadeklarowała pomoc, a w piątek już wszystko było gotowe. Zebrała dwadzieścia kartonów różnych rzeczy – opowiada mąż pani Marty.

- Dzieci w tej rodzinie było bardzo szczęśliwe. Była to samotna matka wychowująca dwójkę maluchów, czyli trzyletniego chłopca i półtoraroczną dziewczynkę – dodaje Anna Beton, wolontariuszka. - Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy znajdzie się darczyńca. Na szczęście się udało.

- Pabianice to stolica wolontariatu. Nie trzeba się prosić o pomoc, tu są ludzie, którzy czekają na otwarcie bazy i od razu wybierają rodzinę, której pomogą – mówiła Anna Kurkowska, liderka Szlachetnej Paczki w Pabianicach. - To miasto jest specyficzne dlatego, że każdy otrzyma paczkę.

Specjalne podziękowania otrzymali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz druhowie – ochotnicy z: OSP Pabianice, Kudrowice, Piątkowisko, Konin, Pawlikowice, Rydzyny, Janowice. Strażacy od wielu lat wspierają akcję rozwożąc paczki do potrzebujących.

- Bez nich nie dalibyśmy rady. Każdy kto pomaga jest nam potrzebny, każda rola jest ważna – stwierdziła Anna Kurkowska.

Podziękowania otrzymało 18 wolontariuszy.

- Trzeba na ten wolontariat poświęcić dużo czasu. Wysłuchać problemów rodzin. Momentami jest to trudne emocjonalne. Mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Później jednak widać szczęście i uśmiech u tych ludzi, u dzieci i widać radość, gdy są obdarowywane. Dlatego to robimy – opowiada Anna Beton.

Niektórzy wolontariusze mieli doświadczenie przy organizacji poprzednich edycji akcji. Byli też nowi, którzy dopiero w tym roku zaczęli pomagać Szlachetnej Paczce.

Do rodzin trafiły paczki z ubraniami, chemią, węglem, żywnością, meblami, pościelą – to wszystko udało się zebrać. Były to rzeczy nowe, pełnowartościowe. Osoby, które tworzyły paczki są liczone w tysiącach. Wartość zebranych rzeczy wyniesie ponad sto tysięcy złotych.

- Warto mówić o tym, ile osób ma tak ogromne serce – dodaje Anna Kurkowska.

Podziękowania otrzymali m.in.: Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic, Piotr Ścigała, dyrektor Kina Helios w Pabianicach, PRO – MOK Pabianice, Życie Pabianic, fotografowie „Szlachetnej Paczki”, Henryk Kucharski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2, Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Porszewicach, Zespół Szkół nr 5, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Konrad i Weronika z „Eksplozji”, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Podziękowano również zespołom, które grały w sztabie w Weekend Cudów i umilały czas wolontariuszom i darczyńcom.

Anna Kurkowska została mianowana naczelnym aniołem "Szlachetnej Paczki". W podziękowaniu za wkład pracy, koordynację i atmosferę jaką udało się jej stworzyć w tegorocznej ekipie, dostała skrzydła anioła.

Paczka w Polsce zorganizowana została 19. raz.