Dżekson do schroniska trafił około rok temu.

- Nam wolontariuszom dał się poznać jako bardzo pozytywny pies, lgnący do człowieka, szukający z nim kontaktu. Energiczny, wesoły na spacerach, lubiący poznawać otaczający go świat - opowiada Magdalena Stępień, fudnacja "Kundel Bury".

Po niedługim czasie zaświeciło dla niego słońce i znalazł dom. Niestety z przyczyn od niego niezależnych znowu trafił do schroniska. Dla każdego psa oraz wolontariusza powrót w to miejsce to trauma.  Ten młody pies po raz kolejny musiał się z tym zmierzyć.

- Znów się udało i pies ponownie został adoptowany i tym razem również liczyliśmy na szczęśliwe zakończenie dodaje Magdalena Stępień. 

Nie udało się i tym razem. Jego nowy właściciel zmarł i Dżekson po raz kolejny został sam.

Rodzina właściciela poprosiła wolontariuszy z fundacji "Kundel Bury" o pomoc w szukaniu nowego domu tak aby psiak nie musiał ponownie trafić za kraty.

- Aktualnie Dżekson jest zaopiekowany przez rodzinę jednak taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Państwo już mają psy, z którymi Dżekson się nie dogaduje. Mamy jednak chwilę na znalezienie mu nowego domu. Nie możemy pozwolić żeby trafił ponownie za kraty. To złamie zarówno jego jak i nasze serce. Dżekson ciągle walczy o dom, a z przyczyn losowych ponownie może być skazany na bezdomność. My chcemy zrobić wszystko żeby tego uniknąć - apelują wolontariusze.

Ich zdaniem pies jest stworzony dla energicznego człowieka, dla kogoś kto poświeci mu swój czas i spożytkuje jego energię. To wciąż młody psiak, który potrzebuje aktywności. Szukają również kogoś kto zechce z nim pracować, ponieważ Dżekson wciaż potrzebuje treningów oraz nabrania ogłady. Jest mądrym psem i szybko reaguje na korekty. Potrafi chodzić na smyczy.

- Bardzo możliwe, że dogada się z suniami lub mniejszymi samcami. W tym przypadku będą potrzebne spacery zapoznawcze przed adopcją i podpowiemy jak to zrobić. Pomożemy na każdym etapie - zapewniają. - Szukamy dla niego domu gdzie będzie członkiem rodziny a nie podwórkowym alarmem. Preferowany dom bez małych dzieci.

Dżekson jest kastrowny, zaszczepiony i posiada czip.

Zainteresowani przygarnięciem Dżeksona proszeni są o kontakt pod numerem tel. 692-486-565 (wolontariuszka Magda).