Sala informacyjna mieści się w budynku głównym od strony ul. Waryńskiego. Wcześniej była wynajmowana agencji PKO. Po zerwaniu umowy najmu przeprowadzono tutaj generalny remont.

Otwarto nową salę w urzędzie pracy Życie Pabianic

- Tutaj osoba bezrobotna dowie się wszystkiego w jednym miejscu. Może skorzystać z komputera podłączonego do internetu, na tablicy informacyjnej wyświetlane są ogłoszenia o pracę i udostępniony jest telefon. Tutaj można złożyć pismo, czy wniosek – mówi Magdalena Werstak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach.

Otwarto nową salę w urzędzie pracy Życie Pabianic

Wcześniej osoby, które chciały coś załatwić w urzędzie musiały wchodzić do sekretariatu na drugie piętro.

Dzisiaj dyrekcja pokazała salę mediom, jutro zostanie otwarta dla zainteresowanych. Termin zbiega się z otwarcie naboru wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wnioski będą przyjmowane od godz. 8.00 do 12.00. W tym miesiącu będą również nabory na roboty publiczne, staże, prace interwencyjne, szkolenia dla osób bezrobotnych oraz bony na zasiedlenia.

Otwarto nową salę w urzędzie pracy Życie Pabianic

Remont sali kosztował 74 tysiące zł. Wymieniono podłogę, położono wykładzinę, pomalowano ściany i zakupiono nowe meble. Teraz jest to nowoczesne, przyjemne miejsce. Ściany są w różnych odcieniach szarości, dodatki zielone. Sala informacyjna jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Stawiamy na to, aby łamać bariery architektoniczne i ułatwiać dostęp klientom urzędu – mówi Krzysztof Habura, starosta powiatowy.

Salą będzie kierowała Mariola Michałowska. Będzie tutaj pracowało kilka pań, które obsługiwać petentów będę zza przezroczystej pleksi.

- W dobie pandemii ludzie nie mogli chodzić po urzędzie, więc w większości korzystali z koszy na dokumenty. Teraz będą spotykać się z urzędnikiem, choć nadal przy zachowaniu wszelkich obostrzeń – dodaje Magdalena Werstak.

Obecnie w powiecie pabianickim jest ponad 3.200 osób bezrobotnych.