W sobotę w naszym mieście wystartuje finał sezonu ekstremalnych Runmageddon. Już teraz na liście startowej na sobotnie biegi zapisało się ponad 2.000 osób. Kolejny 1.000 zawodników stanie na starcie niedzielnego biegu. 

Na trasie zawodnicy będą mieli do pokonania wiele przeszkód. m.in: pole dance (wspinaczka po skośnie zamontowanych rurach), porodówka (przeciskanie się pod ścianą z opon) czy mini komandos (ściana z zamontowaną liną). Już dziś ekipa Runmageddonu zaczęła budować przeszkody na weekendowy bieg. 

Taka impreza po raz pierwszy odbędzie się w Pabianicach. Nowością, jaką będziemy mogli u nas zobaczyć, będą Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie. Na starcie 6-kilometrowej trasy z 30 przeszkodami staną radni, prezydenci, starostowie i burmistrzowie z całego kraju.

Uczestnicy Runmageddonu będą mieli do wyboru 3 formuły: rekrut na dystansie 6 km z 30 przeszkodami, intro na odcinku 3 km z 15 przeszkodami oraz finał ligi Runmageddonu, który jest zwieńczeniem sezonu imprez z cyklu Runmageddon. Będzie to ekstremalny bieg nocny (w niedzielę, 19 listopada).