ad

2 września pierwsi pracownicy przekroczyli próg centrum logistycznego Amazona w Pawlikowicach. To 7 centrum logistyczne tego giganta w Polsce. Ma powierzchnię 45.000 metrów kwadratowych (wraz z przestrzenią parkingową – 186.000 metrów kwadratowych). Budowa trwała 10 miesięcy.

Praca ruszyła, ale to nie znaczy, że całkowicie zakończył się nabór kandydatów. Nadal szukają tu pracowników magazynowych, techników utrzymania ruchu i operatorów wózków widłowych. Docelowo pracę na stałe ma mieć tu 1.000 osób.

Pracownicy magazynowi mogą zarobić od 3.629 zł brutto, a kierownicy zespołów od 4.536 zł. Praca w Amazon trwa 10 godzin przez 4 dni w tygodniu. Później pracownik ma 3 dni wolnego. W trakcie dnia są 3 przerwy – średnio co 3 godziny (dwie 15-minutowe i jedna półgodzinna).

Do centrum logistycznego przywożony jest towar. To tu na półkach ląduje około 3,5 miliona produktów. Zamówienia są pakowane i przekazywane do wysyłki.

W budynku są dwie stołówki (większa i mniejsza) oraz salka ze stołem do ping ponga, piłkarzykami, komputerami i konsole Playstation. Przy budynku odseparowana została także palarnia. Pracowników do zakładu przywożą autokary. Są trzy trasy: Zduńska Wola, Łódź Centralna i Łódź Retnkinia. Pracowników z Pabianic zabiera trasa ze Zduńskiej Woli.

Kilka zaobserwowanych ciekawostek z hali:

- Paczki zaklejane są papierowymi taśmami, z klejem ze skrobi ziemniaczanej

- Na hali znajdują aparatury do... przepłukiwania oczu

- Znajduje się tu 39 czujników temperatury

- Rękawiczki, kamizelki pracownicy pobierają z automatów 

- Na stołówce dla pracowników są dostepne dania (obiad za 1 zł) mięsne oraz wegetariańskie. W gablocie na talerzu prezentują się dania dnia. Dosłownie można je obejrzeć

- Konsole Playstation są zabezpieczone metalową kratką, pady też są przymocowane na stałe