Nowego dzieła nie da się nie zauważyć. Na zewnętrznej ścianie bloku przy ul. Łaskiej 84 został wymalowany mural o powierzchni 150 metrów kwadratowych. Ozdoba budynku to efekt współpracy lokalnego artysty, Dominika Jacha i rodzimej firmy z branży budowlanej, Saw-bud. Mural nawiązuje do działalności firmy, zajmującej się między innymi wynajmem sprzętu budowlanego, w tym nowoczesnych podnośników koszowych. Jeden z nich (24-metrowy) zresztą wykorzystany został przy malowaniu tak obszernego i wysokiego dzieła. Mural nawiązuje do charakteru pabianickich zabudowań. 

- Mimo, że dziś prowadzimy prace na terenie całego województwa, to wywodzimy się z tutejszego rynku. To w Pabianicach rozwijaliśmy biznes i tu wyrośliśmy – przyznaje Marek Lesiak z firmy Saw-bud.

Dlatego też firma postawiła na lokalnego artystę-streeatartowca. Zanim Dominik Jach przygotował ścianę pod malowanie, wcześniej przez niemal pół roku opracowywał ostateczny projekt muralu. Samo dzieło powstało już bardzo szybko. Najpierw przy pomocy rzutnika, po zmroku udało się wykonać szkic na ścianie, a później było już tylko malowanie. Praca artysty spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Efekt końcowy również zachwycił.

Mural

Zawsze na wysokości zadania

Saw-bud na lokalnym rynku słynie z nieszablonowego podejścia do swoich klientów. Tu nie obawiają się zarówno dużych zleceń, jak i drobnostek. 

- Sięgamy tam, gdzie konkurencja nie sięga – chwali Marek Lesiak. - Pojedziemy na każde zlecenie, wszędzie gdzie klient sobie zażyczy a parametry sprzętu pozwolą na bezpieczną pracę.

Firma specjalizuje się w realizacji prac termomodernizacyjnych budynków wielorodzinnych (w tym m. in. dla Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej). Ale dodatkowym jej atutem jest właśnie wynajem podnośników, które wykorzystywane są w najróżniejszych sytuacjach – od usuwania skutków zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, po prace montażowe, malarskie, dekarskie, wycinkę drzew, mycie okien na wysokościach, jak również do tych „nietypowych” zleceń. Te ostatnie też wbrew pozorom zdarzają się dość często. Na przykład Saw-bud przy pomocy swoich podnośników buduje nawet… bocianie gniazda. 

- Jako jedyni w Pabianicach posiadamy podnośnik o wysokości 30 metrów, przy pomocy którego możemy właśnie sięgać tak wysoko. Przy tej okazji pozwolę sobie również na małą niedyskrecję, już w połowie przyszłego roku w naszej ofercie pojawi się fabrycznie nowy 40-o metrowy podnośnik renomowanej marki Ruthmann – przyznaje fachowiec.

Jedną z większych inwestycji, przy których podnośniki firmy Saw-bud się realizują, jest budowa tunelu średnicowego w Łodzi.

- Nasze urządzenia świetnie sprawdzają się w wąskiej zabudowie, w miejscach gdzie w znacznym stopniu utrudniony jest wjazd w wąskie, niskie bramy. Nasze podnośniki to urządzenia najnowszej generacji, silniki spełniają najwyższe pro ekologiczne europejskie normy czystości spalin Euro 6, pracują cicho, nie dymią, nie kapią. Ich praca nie jest uciążliwa dla środowiska i okolicznych mieszkańców, jednym słowem są super – zapewnia pan Marek.

Dla firm i klientów indywidualnych

Z pełną ofertą Saw-bud można zapoznać się na stronie internetowej www.sawbud.pl. O usługi wynajmu podnośników można dopytywać pod numerem telefonu: 786 990 364. W Pabianicach firma mieści się przy ul. Zielonej 12.