Tramwaje linii „41” będą jeździły częściej już od początku czerwca. Pojawią się nowe, miesięczne bilety, na których możemy sporo zaoszczędzić. Kiedy? Prawdopodobnie od połowy czerwca.
- Superbilet ma kosztować 180 zł – mówi Marcin Chmielewski z Urzędu Miejskiego. - Teraz w Pabianicach za dwie strefy płacimy 90 zł, za Łódź 96 zł i za kolej - Przewozy regionalne 139 zł, czyli razem 325 zł, a kto pracuje w Zgierzu, to ze zgierską komunikacją nawet 403 zł.
Pasażerowie będą mogli kupić ten wspólny bilet obejmujący nie tylko pabianicką i łódzką komunikację miejską, ale dodatkowo komunikację miejską w Zgierzu oraz Łódzką Kolej Aglomeracyjną taniej o nawet 145 zł.
- To też wygoda, bo mamy jedną migawkę na linie miejskie, podmiejskie, tramwaj „41” i całą sieć aglomeracyjną łódzką i kolej – wyjaśnia Chmielewski.
Kto nie potrzebuje jeździć pociągiem, tego zainteresuje migawka łódzko-pabianicka, która ma kosztować 149 zł. Kto ma zniżkę, ten kupi ją za 50 proc. wartości, czyli za 74,50 zł. Migawka łódzko-pabianicka to zintegrowany bilet 30-dniowy i 90-dniowy. Na jego podstawie będzie można korzystać zarówno z pabianickich autobusów w obydwu strefach, jak i z całej sieci łódzkiej komunikacji, w tym oczywiście z linii „41.” Na migawce 3-miesięcznej zaoszczędzimy około 130 zł. W przypadku, gdy weźmiemy bilet 90-dniowy (normalny), zapłacimy 394 zł, co daje rocznie oszczędności 660 zł. Teraz za 30-dniowy bilet Pabianice płacimy 90 zł, a na Łódź 96 zł, czyli razem 186 zł. Decydując się na migawkę łódzko-pabianicką, zaoszczędzimy 37 zł.
To będzie zdecydowanie taniej, niż dziś jazda do Łodzi busami. Kto porusza się nimi w dni robocze, ten wydaje miesięcznie 189 zł. Kto musi jeździć codziennie do Łodzi, tego kosztuje to 279 zł.
Rok temu w lipcu podczas badań pasażerów komunikacji miejskiej okazało się, że żądamy przywrócenia dwóch wagonów tramwaju. I to się udało zrobić, bo od września mamy dwa wagony. Wtedy też pabianiczanie prosili o zwiększenie częstotliwości kursowania linii „41” w ciągu dnia i o dodatkowy kurs wieczorny w weekendy. Tak będzie od 1 czerwca. Wtedy przybędzie nam kursów tramwajów w godzinach od 10.00 do 13.00, bo będą jeździły co 30 minut (teraz kursują co 40 minut). 
Będą także dodatkowe kursy wieczorne z Łodzi w soboty i niedziele o godz. 22.30 oraz z Pabianic do Chocianowic o godz. 23.20 (z możliwością przesiadki na autobus nocny N4).
Elektroniczna migawka wygląda jak karta bankomatowa. Wejdzie w życie od czerwca. Będzie można ją doładowywać.
 
Obsługę migawek i superbiletu będą prowadzić filie Banku BZ WBK: przy Zamkowej 21 (naprzeciwko SDH), przy Zamkowej 30 (przy Waryńskiego) oraz przy Grota-Roweckiego 24 (obok PoloMarketu). Czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00.