ad

Dotyczy to: SP nr 16, SP nr 3, SP nr 14, SP nr 17, PM 4, PM 13, PM 6, PM 11, PM 14, PM 16 i żłobka.

- Prace dociepleniowe trwają we wszystkich tych obiektach i nie zostały jeszcze odebrane – potwierdza Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Najwolniej posuwają się m.in. w przedszkolu przy Odrodzenia. Tam już w czerwcu nauczycielki obawiały się, że do końca wakacji prace się nie skończą. Co prawda, jest na to jeszcze kilka dni, ale jak nieoficjalnie dowiedziało się Życie Pabianic, dla przedszkolaków z „czternastki” szykowane są miejsca w… Szkole Podstawowej nr 15 przy Skłodowskiej.

- Potwierdzam. Dzieci znajdą tutaj godne miejsce – mówi dyrektor Grzegorz Hanke.

Dyrekcja przedszkola potwierdza tę informację.

- 3 września widzimy sie w SP 15, ponieważ prace termomodernizacyjne są na takim etapie, że nie można wejść do przedszkola z dziećmi - mówi Honorata Bartoszek, dyrektor PM 14.

Dziś do późnych godzin popołudniowych trwa objazd poszczególnych placówek przez m.in. Waldemara Borynia, naczelnika wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim. Jutro na godz. 9.00 zwołano konferencję prasową z udziałem prezydenta Grzegorza Mackiewicza, wiceprezydent Aleksandry Jarmakowskiej-Jasiczek oraz przedstawiciela firmy Siemens, prowadzącej prace termomodernizacyjne.

O tym, jak jest w innych placówkach, w jutrzejszym wydaniu Życia Pabianic.