Primacovid to certyfikowany test, wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab do użytku domowego. W Biedronce kosztuje 49,99 zł.

Sieć ostrzegała, że jednorazowo można kupić trzy sztuki produktu. W Pabianicach kolejek nie było. Testy były w Biedronce przy ul. „Grota” Roweckiego o godzinie 10.00, ale w markecie przy ul. Piotra Skargi o godz. 8.15 były nie do kupienia. Sprzedały się wszystkie. Jeden z klientów poprosił aż o 6 sztuk. W sklepie przy ul. Konopnickiej przed godz. 8.00 testu już nie było, a kilka minut później przy ul. Łaskiej kupiliśmy go bez kłopotu. Nikt wcześniej o niego nie pytał.

Test na koronawirusa z Biedronki jest testem immunologicznym, służy do wykrywania przeciwciał zwalczających koronawirusy (IgG i IgM). Jego samodzielne wykonanie zajmuje kilka minut i nie jest skomplikowaną czynnością. Aby sprawdzić, czy organizm wyprodukował przeciwciała (IgG i IgM), należy pobrać próbkę krwi z palca i umieścić ją na specjalnej płytce. Wynik otrzymuje się po 10 minutach.

Test z Biedronki Życie Pabianic

Test z Biedronki Życie Pabianic

Test z Biedronki Życie Pabianic

O tym, czy we krwi występują przeciwciała, świadczyć będą dwie kreski w okienku. Druga kreska w przypadku pacjentów, u których stwierdzono przeciwciała, może mieć różne odcienie.

Testy immunologiczne mają ograniczoną czułość i wykrywają nie zakażenie, a obecność przeciwciał we krwi. Oznacza to, że pozytywny test otrzymają nie tylko osoby, które przechodzą właśnie chorobę wywołaną przez Covid-19, ale również ozdrowieńcy i osoby zaszczepione na koronawirusa.

Test z Biedronki Życie Pabianic

Test z Biedronki Życie Pabianic

Producent testu Primacovid twierdzi, że test jest bardzo dokładny, ma ponad 98 proc. czułości. I zaleca niezwłoczny kontakt z lekarzem w sytuacji, gdy w próbce krwi wykryte zostaną przeciwciała IgG lub IgM.

W naszym przypadku test wskazał wynik negatywny - po przejściu koronawirusa (potwierdzonego testem) w listopadzie ubiegłego roku.

Test z Biedronki Życie Pabianic