Roboty na placu przy Grobelnej już trwają. Powstać ma tu centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia. To najnowsza inwestycja spółki A&A.  

Na Grobelną wjechał ciężki sprzęt. Na razie trwa wyburzanie pofabrycznych budynków. 

Obiekt powstaje na terenie dawnej fabryki włókienniczej Krusche – Ender przy ulicy Grobelnej 8.

Będą uliczki z restauracjami, kawiarniami i sklepami otaczającymi miejską przestrzeń publiczną - plac miejski z fontanną, rynkiem i uliczną zielenią.

- Naszym celem nie jest zabieranie najemców galerii handlowej Echo, chcemy jedynie uzupełnić ofertę, tak aby pabianiczanie nie musieli wyjeżdżać już do Łodzi na weekend – wyjaśnia Adrian Majsterek, inwestor i współwłaściciel spółki A&A. 

W centrum Tkalnia znajdzie się 40 sklepów. Dla klientów do dyspozycji będzie 230 miejsc parkingowych. Obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z najemcami zainteresowanymi ulokowaniem się w centrum.

- We frontowym miejscu powstanie rynek z owocami, warzywami oraz miejsca dla lokalnych przedsiębiorców, takich jak fryzjer czy sklep mięsny. Przewidujemy też miejsce dla kawiarni, restauracji – dodaje inwestor. - W inwestycji planowane jest również kino. Chcemy zrobić 6-salowe kino oraz nowoczesną salę fitness.