W zajeździe Boryna pod Aleksandrowem Łódzkim odbył się IV Charytatywny Bal Czerwonej Róży. Ideą balu było pozyskanie od ludzi dobrej woli przedmiotów lub karnetów na wykonanie usługi, które następnie w trakcie uroczystości zostały licytowane na aukcji. Celem tegorocznego balu było kompleksowe wsparcie rehabilitacji dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych intelektualnie prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Zgierz.

- Tegoroczny bal okazał się bardzo dużym sukcesem, gdyż udało się zebrać nieprawdopodobną kwotę ponad 75 tys. zł, bijąc tym samym zeszłoroczny wynik (71 tys. zł) - mówi Cezary Duraj. - Bal oprócz świetnej zabawy dostarczył uczestnikom wielkich emocji związanych z loterią oraz licytacjami pozyskanych przedmiotów. W tym roku udało się pozyskać ponad 130 przedmiotów!

Część z nich została poddana licytacji i tak na przykład "pod młotek" poszły między innymi srebrne spinki ofiarowane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - za 1,5 tys. złotych, srebrna brosza z naturalnym pięknym bursztynem podarowana przez premiera Donalda Tuska - za 1 tys. złotych, grafika Stadionu Narodowego podarowana przez minister Joannę Muchę z osobistą dedykacją - za 3 tys. złotych, mapa Europy wydana z okazji prezydencji Polski w UE ofiarowana przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina - za 3 tys. złotych, dwa obrazy Eugeniusza Tukana-Wolskiego - za 2,5 tys. i 2,7 tys. złotych.

Część z pozyskanych gadżetów przeznaczona została na potrzeby loterii fantowej. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło zakupić los w cenie 100 zł. Oczywiście pod każdym losem kryła się niespodzianka.

- Bal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w Borynie bawiło się blisko 250 osób - mówi Cezary Duraj.

Było to już czwarte tego typu wydarzenie. W trakcie I edycji balu zgromadzonych zostało 55.000 zł. Pieniądze przeznaczono na zakup ruchomej protezy ręki dla 23-letniego
Przemka Wieczorka , który utracił obydwie ręce w wypadku. II edycja balu zakończyła się jeszcze większym sukcesem, ponieważ zebrano ponad 60.000 zł! Tym razem na zakup sprzętu rehabilitacyjnego na rzecz sparaliżowanego 24-letniego Michała Cebuli. Podczas III edycji balu zebrano kwotę ponad 71.000 zł, która została przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim.

Celem tegorocznego balu było kompleksowe wsparcie rehabilitacji dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych intelektualnie prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Zgierz. Jest to miejsce wyjątkowe, w którym wytężona praca terapeutów z podopiecznymi oraz ciepła rodzinna atmosfera każdego dnia niesie za sobą wielkie sukcesy na miarę niepełnosprawności, z jaką podopieczni ośrodka się zmierzają. Stowarzyszenie jako wspólnota rodzin i przyjaciół ludzi z niepełnosprawnością intelektualną, działa na rzecz tworzenia korzystnych warunków do pełnego fizycznego i umysłowego rozwoju osób upośledzonych umysłowo, zapewniając różne formy terapii. Koło obejmuje opieką dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Obecnie zgierskie Stowarzyszenie ma pod opieką rzeszę 397 rodzin! Stowarzyszenie działalność prowadzi od 1983 roku.
Organizatorem Balu Czerwonej Róży jest posłanka Agnieszka Hanajczyk.

 

W Pabianicach też miał być bal charytatywny - dla szpitala, ale nie było chętnych, więc się nie odbył.