19 listopada w komendzie Straży Miejskiej przekazano schronisku dla bezdomnych im. brata Alberta odzież. Przez półtora miesiąca strażnicy z zaangażowaniem prowadzili zbiórkę.

Odzież można było przynosić do siedziby SM, a także w określone dni do punktów mobilnych, które pojawiały się przy ulicach Jana Pawła II, 20 Stycznia, Zamkowej, Smugowej i Łaskiej. Apel dotyczył głównie odzieży zimowej, min. kurtek, swetrów, spodni i czapek.

- Zgodnie z oczekiwaniem akcja cieszy się dużą popularnością. Z roku na rok coraz więcej pabianiczan angażuje się w nią. Cieszy nas, że odzież jest różnorodna. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób wiedziało o akcji- mówi komendant Tomasz Makrocki.

Nie była to pierwsza zbiórka, ale na pewno najskuteczniejsza do tej pory. Zebrane dary przewożono na cztery raty do siedziby schroniska.

- Straż Miejska stanęła jak zwykle na wysokości zadania. Zapełniono cztery przyczepki. Ubrania są segregowane i układane na półkach, tak by potrzebujący mieli do nich swobodny dostęp. Oczywiście prosimy o więcej. Apelujemy także nieustannie o środki czystości- mówi kierownik placówki, Klaudiusz Majtka.

Na terenie TPBA przy ul. Kościuszki 22/26 znajduje się punkt wydawania odzieży, gdzie osoby w potrzebie znajdą dla siebie okrycie oraz buty. Czynny jest we wtorki i czwartki w godzinach 12.00- 14.00.

Jak zapowiedziały obie strony, zbiórka będzie kontynuowana w przyszłości. Nie jest to jedyna forma współpracy. Straż Miejska pomaga TPBA zabezpieczać osoby mieszkające na ulicy, szczególnie w okresie zimowym.