Dla wielu mieszkańców Bugaju to szok.

- Teraz będę musiał jeździć do centrum, żeby załatwić sprawę w banku – mówi pan Waldemar. - Nie mogą nam tego zrobić.

A jednak mamy oficjalne potwierdzenie. „Oddział 2 PKO Banku Polskiego w Pabianicach zakończy działalność 30 czerwca. Do końca sierpnia w miejscu likwidowanej placówki do dyspozycji klientów pozostaje bankomat. Poszukiwana jest inna lokalizacja dla urządzenia tak, aby bankomat z funkcją wpłatomatu cały czas był dostępny dla klientów na osiedlu Bugaj w Pabianicach”.

Drugi bankomat PKO Banku Polskiego znajduje się przy ulicy 20 Stycznia o około 70 m od likwidowanego oddziału. Oddział 1 mieści się przy ul. Zamkowej 40.

- Likwidacja, przeniesienie lub modernizacje oddziału wynikają ze zmieniających się potrzeb i preferencji klientów, którzy coraz częściej wybierają kanały zdalne do kontaktu z bankiem – informuje Małgorzata Witkowska, specjalistka z Zespołu Komunikacji Produktowej PKO Banku Polskiego. - Od lat obserwujemy ten trend wśród swoich klientów, a pandemia SARS-CoV-2 dodatkowo go nasiliła. Bank zmierza w kierunku cyfryzacji większości procesów.

Klienci banku mogą oczywiście korzystać z usług bankowości elektronicznej. Mają możliwość opłacenia online rachunków za prąd czy mieszkanie bez konieczności wizyty w placówce. Mogą również korzystać z mobilnej aplikacji instalowanej w telefonie. Tak można sprawdzić m.in. saldo i historię rachunku, zlecić przelew na numer rachunku bankowego do dowolnego odbiorcy, spłacić zadłużenie na karcie kredytowej, założyć lokatę czy doładować telefon na kartę.

- Ja do takich rzeczy nie mam głowy – mówi rozżalony pan Waldemar. - To dobre dla młodych.