Tak wygląda bandyta, który napadł na bank przy ul. Warszawskiej. Pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/nadal-na-bank.html

Przypomnijmy: w poniedziałek, kilka minut po 17.00, do banku wszedł mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń. Zażądał pieniędzy. Kasjerka powiedziała, że pieniędzy nie da, bo nie ma. Bandyta uciekł. Ale został nagrany przez monitoring, który jest zamontowany w banku.

Na naszą prośbę prokuratura udostępniła nagranie z monitoringu.

- Mając na uwadze, iż upublicznienie w/w nagrania może przyczynić się także do wykrycia sprawcy przestępstwa, bądź ustalenia świadków, którzy widzieli przed zdarzeniem sprawcę, należało wyrazić zgodę na publikację nagrania z kamer monitoringu - argumentuje zastępca prokuratora rejonowego.

Tak wyglądał napad: 

Rysopis sprawcy :
 
Mężczyzna w wieku około 40 lat, 180-190 cm wzrostu, sylwetka średnia, brwi długie szerokie. Ubrany był w ciemną bluzę z kapturem, jasne spodnie, na głowie miał czapkę z daszkiem. Podczas zdarzenia twarz zasłoniętą miał czarną chustą.
Osoby, które rozpoznają tego mężczyznę, bądź widziały go wcześniej w okolicy miejsca zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach, pod nr. tel. (42) 22 53 349 - czynny w godzinach 8.00-16.00 lub całodobowo pod numerem (42) 22 53 300 bądź 997.