- Jeden seans w grocie można porównać do jednego dnia pobytu nad morzem – mówi Agnieszka Jura, właścicielka „Wyspy soli”. 

Dlaczego? Wszystko to sprawiają lecznice właściwości soli, czyli tzw. haloterapia. Dobroczynnie działa ona na osoby zmagające się z przewlekłymi i alergicznymi nieżytami nosa, gardła, krtani i oskrzeli, przewlekłym zapaleniem zatok, astmą oskrzelową, słabą odpornością, niedoczynnością tarczycy, niewydolnością krążenia, stanem pozawałowym, nadciśnieniem, chorobami skóry, nerwicą i stanem przemęczenia.

Czy efekty będziemy mieć już po jednej wizycie w grocie solnej? Zależy od schorzenia

-W celach relaksacyjnych i dla profilaktycznej inhalacji grotę można odwiedzać dowolnie, w zależności od upodobań. W celach leczniczych, aby terapia mogła być skuteczna, należy odbyć serię co najmniej dziesięciu regularnych seansów, z reguły powtarzanych 2-3 razy w tygodniu – tłumaczy pani Agnieszka.

„Wyspa soli” to również świetne miejsce dla dzieci. Mają tutaj swój kącik zabaw, z solną piaskownicą.

Seanse w grocie rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie i trwają 45 minut.

W Wyspie Soli można także skorzystać z ziołowej sauny parowej, która ma działanie detoksykujące i oczyszczające.  Temperatura nie przekracza 45°C, a wilgotność powietrza sięga prawie 100 proc. A jeśli chcemy przedłużyć zdrowotny efekt działania groty, w „Wyspie soli” możemy kupić lampę solną, kryształy soli lub kosmetyki solne SPA. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, w sprzedaży są również karty podarunkowe na seanse w grocie czy saunie parowej. Można tu również zorganizować urodziny dla dziecka, które poprowadzi zaprzyjaźniona animatorka.

45-minutowa sesja w grocie solnej kosztuje 12 zł (bilet normalny) i 8 zł (ulgowy). Z kolei 15 minut w saunie parowej to koszt 15 zł, a 20 minut – 20 zł. 

- Honorujemy wszystkie rodzaje kart fit profit i multisport oraz mamy zniżki są dla posiadaczy zarówno Karty Seniora, BONUStyle jak i grup przedszkolnych czy szkolnych – mówi pani Agnieszka.

„Wyspa soli” otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00, w soboty od 10.00 do 18.00. W wakacyjne niedziele jest zamknięta. Na ostatnie seanse trzeba zapisywać się telefonicznie pod nr. tel. 790 811 515.