Czujesz potrzebę niesienia pomocy, chęć odkrywania swojego potencjału i rozwoju poprzez pracę nad sobą (jak i w zespole) i chcesz podzielić się swoimi talentami lub pasją? Zgłoś się do „Agrafki”!

- Nie jest istotny temperament czy predyspozycje potencjalnego wolontariusza – podkreśla Agnieszka Jaksa, koordynatorka grupy. - Każdy może znaleźć u nas swoje miejsce.

Zadania wolontariuszy są różnorodne. Niektóre wymagają dużej otwartości, inne precyzji i skupienia. Są też typowe dla osób, które nie lubią się uzewnętrzniać.

Podczas rozmowy wstępnej sprawdzany jest m.in. potencjał przyszłego wolontariusza. Dostaje on "paszport agrafkowy" i rozpoczyna okres próbny, który trwa od 1 do 3 miesięcy. Poznaje wówczas działania grupy, bierze udział w warsztatach i szkoleniach. Po okresie próbnym zdecyduje, czy chce zostać pełnoprawnym wolontariuszem i w jakim resorcie chciałby działać, czyli:

„AA” - działania integracyjne i animacyjne dla dzieci i rodzin podczas różnorodnych akcji charytatywnych, pikników rodzinnych, festynów

„Junior” - wsparcie dzieci i młodzieży, organizacja czasu wolnego, zajęć dodatkowych, pomoc w nauce i nadrabianiu zaległości szkolnych

„Artystyczny” - profilaktyczne przedstawienia teatralne oraz filmiki i spoty społeczne promujące postawę prospołeczną

„Wsparcie” - współpraca m.in. z osobami niepełnosprawnymi, starszymi oraz podopiecznymi Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Porszewicach

Osoby zainteresowane wstapieniem w szeregi z „Agrafką” proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 608 219 556 lub drogą elektroniczną – przez facebooka grupy oraz mailowo: agrafka@onet.eu.