W uroczystości wzięli udział: Joanna Michalska-Szmytke, Lewica Pabianice, Grażyna Duraj, Lewica Pabianice i Michał Pietrzak, koordynator Wiosny w okręgu 11, Lewica Pabianice

- Dzień Zwycięstwa to bardzo ważna data dla nas wszystkich. To dzień w którym zakończył się terror i cierpienie związane z największym zbrojnym konfliktem w dziejach ludzkości - mówi Michał Pietrzak.

Zginęło 55 mln ludzi na całym świecie, w tym 6 mln Polaków. Od tamtej pory minęło 76 lat. Olbrzymią rolę w utrzymaniu pokoju odegrała inicjatywa, nazywana dzisiaj  Unią Europejską, której święto obchodzimy jutro, 9 maja.

- Nie zapomnijmy nigdy, że Dzień Zwycięstwa nad nazistami, to też zwycięstwo nad faszyzmem i ideą eksterminacji ludzi o innym pochodzeniu, wyznaniu, kolorze skóry, a nawet włosów. Brońmy się przed powrotem skrajnego nacjonalizmu. Brońmy się przed faszyzmem oraz każdą "innofobią", gdyż to one są w stanie przyłożyć lufę do skroni takiego samego człowieka - dodaje Pietrzak.

Delegacja pabianickiej Lewicy złożyła pod pomnikiem Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny w 1939 r. kwiaty w barwach biało-czerwonych.