W Szkole Podstawowej nr 17 odbyły się niezwykłe warsztaty edukacyjno-ekologiczne, w którym udział wzięli uczniowie klas 4-6. Pod okiem Anny Kubisz stworzyli kreację wraz z dodatkami, a do ich wykonania użyli aluminiowych opakowań, kabli zasilających do serwerów oraz płytek komputerowych.

Anna Kubisz wraz z ekspertami od recyklingu uświadamia młodzieży jak ważne jest segregowanie elektroodpadów i pokazuje, że to co wydaje się bezużyteczne przy odrobinie kreatywności i wyobraźni może otrzymać drugie życie. Projekt „Moda na Recykling” jest realizowany we współpracy projektantki z Europejską Platformą Recyklingową. Był to pierwsze zajęcia w tej edycji.

Pabianicka placówka jest jedną z ośmiu na trasie projektu. Podczas spotkań z uczniami powstaną niebanalne kreacje, które pojawią się na profesjonalnym wybiegu podczas wrześniowego finału w Warszawie i będą prezentowane przez gwiazdy telewizji. W poprzedniej edycji były to min. to Barbara Kurdej- Szatan i Katarzyna Skrzynecka. 

- Chcę pokazać, że nieważny jest materiał, marka czy cena. Ważne jest, że jeśli robimy coś z sercem powstają piękne rzeczy- zapewniała projektantka.

Anna Kubisz przywiozła ze sobą piękną balową suknię wykonaną z tych samych opakowań, z których tworzyli uczniowie „siedemnastki”. Robiła wrażenie.
Głos zabrał także Paweł Palus z Europejskiej Platformy Recyklingowej.

- W 99% odpady mogą zostać wykorzystane ponownie, dlatego pamiętajcie, aby trafiały w przeznaczone na nie kosze, a nie do zwykłych śmieci- podkreślał.

Zabawa była przednia. Nie tylko uczniowie wykazywali się kreatywnością. Do tworzenia dodatków włączyła się dyrekcja szkoły, a nawet prezydent Grzegorz Mackiewicz.