W połowie września do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec ul. Polnej. Prosił o interwencję w sprawie otwarcia przejazdu ulicą Gospodarczą, która ( nie wiedzieć czemu) była zamknięta od czasu zakończenia remontu Jutrzkowickiej.

Gdy zamknięto ul. Wodną, mieszkańcy tamtejszego osiedla domów jednorodzinnych byli zmuszeni dojeżdżać do swoich posesji okrężną drogą. Przejazd Gospodarczą wiele by im ułatwił. Oliwy do ognia dolał fakt, że stała się ona parkingiem dla pobliskiego autokomisu. Postanowili działać. Skontaktowali się z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Poproszono o interwencję Straż Miejską. Bez skutku. Mijały tygodnie, a  oczekiwanej przez mieszkańców reakcji brak.

Życie Pabianic również zainterweniowało. Zgłosiliśmy się do zarządcy drogi. Zapewniono nas, że problem zostanie rozpatrzony możliwie szybko. Po miesiącu nastąpił przełom. Na redakcyjnego maila otrzymaliśmy informację, że do 18 października, właściciel komisu zobowiązał się zrobić porządek ze swoimi samochodami. Sprawdziliśmy. Ulica Gospodarcza jest znów przejezdna.