Mieszkania będą miały powierzchnię 40,26 m kw., 41,10 m kw. i 48,45 m kw. Znikną ogromne witryny, a wejścia do nich będą z klatki schodowej znajdującej się po drugiej stronie bloku.

– Powstaną w miejsce dwóch sklepów, które tu były - informuje Sławomir Urbańczyk z PSM. – Pozostaną, tak jak są sklep motoryzacyjny i rybny.

Lokale po opuszczonych przed laty przez najemców sklepach z firankami i chemią stały puste od lutego 2018 i lipca 2019 roku. Nie było chętnych na ich wynajęcie.

– Władze spółdzielni zdecydowały, by zagospodarować je na cele mieszkalne - dodaje Urbańczyk.

W pomieszczeniach, gdzie był sklep z firanami, udało się wygospodarować miejsce na dwa mieszkania, a po chemicznym będzie jedno. PSM ma gotowe plany przebudowy. Teraz ogłosiła przetarg na wykonawcę robót. Czeka na oferty do 14 grudnia.

– Mamy nadzieję, że przetarg zostanie szybko rozstrzygnięty i gotowe mieszkania będą latem przyszłego roku - dodaje Urbańczyk.

Gotowe mieszkania uzyskają status samodzielnych lokali mieszkalnych i wystawione zostaną przez PSM na sprzedaż.

W podobny sposób spółdzielnia zagospodarowała opuszczone przed laty przez spółdzielnię lekarzy pomieszczenia w bloku przy ul. Wyszyńskiego 4. Stworzyła tam na 280 metrach kwadratowych po gabinetach lekarskich 5 mieszkań, które mają od 36 do 90 metrów kwadratowych. Ponieważ pomieszczenie jest długie, ciągnie się przez dwie klatki schodowe, wejścia do mieszkań są z drugiej i trzeciej klatki schodowej od strony ul. Wyszyńskiego.