Taką kartę stworzył sejmik województwa łódzkiego. Mogą ją otrzymać wszyscy mieszkańcy naszego województwa. Dzięki niej rodziny wielodzietne dostaną nawet 50 procent zniżki do teatrów, muzeów i placówek kulturalnych.

O kartę mogą starać się rodziny, które mają troje lub więcej dzieci, mieszkające pod wspólnym adresem na terenie województwa łódzkiego. Zniżki otrzymają rodzice, których pociechy mają mniej niż 18 lat, a w przypadku młodzieży uczącej się lub studiującej - mniej niż 25 lat. Nie ma natomiast ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji.

- Każdy z członków rodziny dostaje swoją własną kartę. Dzięki temu nie musimy wszędzie pojawiać się razem, by skorzystać ze zniżki – mówi pani Julita, która właśnie załatwia dla swojej rodziny taką kartę.

Aby załatwić formalności, trzeba się wybrać do Łodzi na ulicę Snycerską. Osoby chcące wziąć udział w Programie, mogą także kontaktować się telefonicznie z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi pod nr. tel. 42 203-48-00. 

Gdzie dostaniemy zniżkę? Połowę za bilety zapłacimy w:

Teatrze Wielkim w Łodzi;

Teatrze im. Stefana Jaracza;

Filharmonii Łódzkiej;

Muzeum Sztuki;

Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym;

Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej;

Łódzkim Domu Kultury.

 

Taniej będzie też w biurach samorządu województwa. Zniżki są naliczane na podstawie ustawy o pomocy społecznej w oparciu o kryterium dochodowe rodziny.

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi;

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu;

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu.