Na 24-godzinny bieg zdecydowała się Milena Grabska-Grzegorczyk. Pabianiczanka triumfowała już w UltraPark Weekend 2019 w biegu 48-godzinnym. Wtedy zdobyła tak dużą przewagę nad innymi zawodnikami, że mogła sobie pozwolić na dość długi odpoczynek w drugiej dobie biegu. W tym roku nie planuje dłuższych postojów.

- Wszystko mam tutaj na miejscu przygotowane. To za krótki bieg, żeby spać. Tutaj na pewno liczyć się będzie każdy przebiegnięty kilometr. Wygrają najwytrwalsi. Zamierzam biec spokojnym tempem, na początku 5 minut 40 sekund na godzinę, później nieco powyżej 6 minut na godzinę – mówiła przed biegiem.

bieg

 Wśród utytułowanych biegaczy wystartował również Andrzej Piotrowski. To rekordzista Polski w biegu 12h i biegu 24h, Mistrz Polski w biegu 24h z 2021r . Przyjechał do Pabianic z Krakowa.

UltraPark Weekend 2022 organizowany jest w Pabianicach czwarty raz. To prestiżowy bieg, na który chętnych nie brakuje. Wydarzenie odbywa się w Parku Wolności w Pabianicach i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy długodystansowych z Polski i Europy.

- Rok temu mimo pandemii zawody miały bardzo mocną obstawę międzynarodową, padło mnóstwo rekordów. Rekord świata w biegu 24 godzinnym pobił Litwin Aleksandr Sorokin. Padł również rekord Ukrainy, który pobił Andrii Tkachuk. Mistrzostwo Polski w biegu na 100 km zdobył Dariusz Nożyński – 2 na świecie w tegorocznym biegu „Wings for live” - wylicza Piotr Kardas, dyrektor biegu.

Organizatorzy liczą na to, że rekordy padną również w tym roku. Na to liczą również sami biegacze. Dla jednych liczy się to, żeby wytrzymać i biec do końca. Inni walczą o medale i ustatnowienie swoich własnych rekordów.

- Ten bieg pokazuje jakie mam możliwości. Wpływ na wynik ma jednak wiele czynników, również pogoda. Ma być ciepło, dla biegających niestety za ciepło – dodaje Milena Grabska-Grzegorczyk.

Wśród pabianiczanek jest również Jolanta Owczarek. Biegaczka ostatnio nie była aktywna z powodu kontuzji.

- Mam nadzieję, że nic się nie wydarzy, że będę mogła ukończyć bieg i zrobię dobry wynik – mówiła przed biegiem.

bieg

Godzinę po rozpoczęciu biegu prowadzą: Valeter Peter z Czech, Mihal Sulja z Serbii i Mariusz Napiórkowski z Nadarzyma. Dobrze wystartował Mirosław Nowak z Konstantynowa Łódzkiego. Jest obecnie 7. Wśród pabianiczan obecnie najszybciej biegnie Milena Grabska-Grzegorczyk, która zajmuje 30 pozycję. Wygląda na to, że razem z nią biegnie cały czas Viktor Volkov z Pabianic, który plasuje się na miejscu 31. Dalej biegną: Agata Łącka (49 miejsce), Aleksandra Kielar (511), Edyta Ryder (55), Jolanta Owczarek (62).