Plany związane z budową przystanku, roboczo nazwanego Pabianice – Północ, idą już w odpowiednim kierunku, choć z opóźnienień. Według ubiegłorocznych założeń, właśnie miała rozpocząć się budowa. Problemy pojawiły się przy wyborze wykonawcy. Wreszcie jednak się udało. Na początku czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A poinformowało o podpisaniu z wykonawcą umowy.

W ramach tej wyczekiwanej inwestycji w naszym mieście powstanie drugi przystanek, gdzie zatrzymywać będą się pociągi.

Według planu w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Lutomierskiej powstaną dwa perony jednokrawędziowe o długości 150 metrów. Będą tu ławki, wiaty z informacją pasażerską, oświetlenie oraz pochylnie. Przewidziano też miejsca parkingowe (przy ul. Karniszewickiej) oraz wiatę rowerową. Mieszkańcy będą stąd dojeżdżać do Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza.

Kiedy będziemy korzystać z dodatkowego przystanku? Według zapewnień PKP PLK, już za dwa lata (w 2023 r.)

Pabianicki przystanek budowany jest w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowita wartość projektu wynosi 50 mln 221 tys. zł, a wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 30 mln 771 tys.