Tego dnia odbędzie się również symboliczny rajd rowerowy. Wyruszy o godzinie 10.00 z parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Grota Roweckiego 3).

- Zapraszamy na krótki przejazd mający na celu upamiętnienie osób, które straciły życie na drogach – mówi Robert Manios z Rowerowych Pabianic. - Pojedziemy na ul. Lutomierską, gdzie 26 września zginął tragicznie pieszy uczestnik ruchu. Tam zapalimy znicz. 

O tej tragedii pisaliśmy TUTAJ.

Następnie uczestnicy wyprawy rowerowej przejadą ul. Kilińskiego w okolice hotelu "Włókniarz". Około godziny 11.00 rozpocznie się akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”.

- W ramach tego działania, skierowanego do niechronionych uczestników ruchu drogowego rozdawać będziemy pieszym odblaski i kamizelki odblaskowe zaś użytkownikom rowerów lampki rowerowe – wyjaśnia Robert Manios.

Strażacy z komendy PSP zaprezentują sprzęt ratowniczy służący do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wykonywania dostępu do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Obchodzony jest od 26 października 2005 roku z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ i przypada każdego roku w trzecią niedzielę listopada. W Pabianicach po raz pierwszy obchodzony był w 2019 roku.