Urbańscy chcą propagować ciekawe inicjatywy z zakresu sztuki, wspierać kreatywność i wytrwałość młodzieży w dążeniu do realizacji marzeń. W środę, w szkole muzycznej przy Grobelnej spotkali się z dziennikarzami i ogłosili konkurs na stypendium na projekt artystyczny w 2015 roku.

– Ja spełniłem swoje marzenia, będę szczęśliwy, jeśli pomogę je spełnić młodym pabianiczanom – mówi Krzysztof Urbański, światowej sławy dyrygent. – Chciałbym oddać w ten sposób to, co sam dostałem od ludzi z mojego rodzinnego miasta.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół wszystkich typów i uczestników zajęć artystycznych w Pabianicach. Wygrać można jednorazowe świadczenie finansowe na realizację projektu.
– Nie musi to być projekt muzyczny – dodaje Urbański. – Może to być np. projekt wystawy fotograficznej, przedstawienia teatralnego, czy udział w konkursie baletowym.
Wnioski składać mogą pojedyncze osoby oraz grupy osób, np. grupy teatralne czy szkolne kółka zainteresowań.
Stypendium przyznane zostanie na realizację konkretnego projektu artystycznego, który w opinii organizatora wyróżni się oryginalnością oraz przyczyni się do rozwoju umiejętności artystycznych wnioskodawcy. Regulamin konkursu i umowy stypendialnej oraz wnioski dostępne będą od 10 marca na stronie internetowej: krzysztofurbanski.com/stypendium.html.
Wnioski dostarczyć należy do 3 maja 2015 r. pocztą elektroniczną na adres: joanna@krzysztofurbanski.
Urbańscy nie ograniczyli ilości stypendiów. Przyznają sobie też prawo do nieprzyznania stypendium.

Krzysztof Urbański - wybitny dyrygent, który mimo młodego wieku piastuje funkcje kierownicze na trzech kontynentach: jest dyrektorem orkiestr w Indianapolis (USA) i Trondheim (Norwegia). Współpracował już z najlepszymi na świecie orkiestrami: Berliner Philharmoniker, New York Philharmonic, Philharmonia London czy Chigaco Symhony. Urodził się w Pabianicach i tu zaczęła się jego przygoda z muzyką. Tu też poznał swoją żonę Joannę.