Dziś (14 lutego) w komendzie pabianickiej policji pożegnano uroczyście 15 odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy, którzy służyli mieszkańcom naszego miasta przez wiele lat, niektórzy nawet przez całą swoją zawodową karierę.

Wśród odchodzących jest dwóch policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego (w tym zastępca asp. Sztb Rafał Ceglarek, 25 lat służby) oraz technik kryminalistyki, czterech z wydziału kryminalnego na czele z naczelnikiem podkom. Rafałem Jagiełło (29 lat służby), pięciu pracowników Wydziału Prewencji, wśród których służbę po 24 latach zakończył asp. Szt. Aleksander Kubacki, kierownik I Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i nadkom. Zbigniew Frątczak, doświadczony dyżurny pabianickiej komendy (29 lat). Po 26-latach odchodzą także podinsp. Mirosław Szczęsny, ekspert ds. kontroli oraz asp. szt. Marek Frątczak, wieloletni kierownik ds. kryminalnych w konstantynowskim komisariacie i tamtejszych dwóch funkcjonariuszy.

Mudurowych żegnał min. Komendant Powiatowy Policji, insp. Tomasz Szwed.

- Są takie chwile, które zapamiętamy do końca życia, zwłaszcza w karierze zawodowej. Pierwszą jest wstąpienie w szeregi policji, druga - to moment, kiedy żegnamy się z mundurem. Dziękuję Wam za lata służby, służby na rzecz społeczeństwa, poświęcenia – często życia prywatnego dla potrzeb służby. Chwile trudne niech odejdą w zapomnienie, a pozostaną jedynie w naszej pamięci te, dla których warto poświęcić czas- mówił.

Policyjni emeryci otrzymali od kolegów i koleżanek pamiątkowe ryngrafy i upominki, a także zostali obsypani gromkimi brawami. Żegnając się z mundurem dziękowali za wspólną służbę i lata spędzone w pabianickiej jednostce.

Na zasłużony odpoczynek po 9 latach służby udał się także policyjny pies, Karo. W podzięce za oddaną pracę otrzymał ulubione przysmaki. Opiekę nad nim sprawowała mł. asp. Katarzyna Plocek. Kudłaty funcjonariusz pozostanie pod jej pieczą także podczas emerytury.