W komunikacie biura wojewody łódzkiego w piątek podano, że w ciągu doby w powiecie pabianickim przybyła jedna osoba zakażona koronawirusem. Informację podaliśmy TUTAJ

Z tych zgromadzonych danych wynikało, że dotąd zachorowało u nas 13 osób: 9 wyzdrowiało, a 4 są jeszcze zakażone.

Dziś (sobota) w komunikacie znów widnieje informacja, że dotąd w naszym powiecie zakaziło się 12 osób: 8 wyzdrowiało, 4 chorują. Co więcej, w komunikatach nie ma wyjaśnienia (ani sprostowania) co do wczorajszej informacji. Wysłaliśmy więc prośbę o wyjaśnienie.

- Osoba wykazana jako zakażona w powiecie pabianickim po przeanalizowaniu sytuacji przez stację sanitarno-epidemiologiczną powinna być wykazana jako zakażona, ale w w powiecie opoczyńskim, ponieważ to w nim zamieszkuje. W powiecie pabianickim jest 12 zakażonych osób - czytamy w przesłanej odpowiedzi oddziału prasowego biura wojewody.

Od kilku dni obserwujemy też rozbieżności między informacjami podawanymi przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach, a Urząd Wojewódzki.

Według Starostwa, 28, 29,30 kwietnia liczba osób izolowanych i nadal chorujących wynosiła 4 (8 osób ozdrowiało). Według danych wojewody, już 29 i 30 kwietnia liczba chorujących to 3 (a 9 wyzdrowiało). Zapytaliśmy więc w czwartek rzeczniczkę Starostwa Joannę Kupś, skąd te rozbieżności.

- Trudno mi się do tego odnieść, ja bazuję na informacjach codziennie przekazywanych nam przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pabianicach – usłyszeliśmy.

Dziś w komunikacie wojewody z 12 zakażonych już 4 chorują, a 8 jest zdrowych, co wprowadza dodatkowy chaos w danych, biorąc pod uwagę wcześniej podawane informacje (3 chore, 9 zdrowych).