- W związku z tym zamknięta dla ruchu została połowa szerokości jezdni na ulicy Jutrzkowickiej, począwszy od numeru 81 do miejscowości Bychlew. Ruch na tym odcinku odbywa się wahadłowo (sygnalizacja świetlna). Zamknięte zostały wloty ulicy Gospodarczej i Pogodnej. Strażacy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności! - ostrzegają druhowie OSP Pabianice.

Do odwołania zawieszone zostały przystanki autobusowe Jutrzkowicka 129 i Jutrzkowicka 130. Na czas zmiany granica strefy taryfowej dla linii "265" tymczasowo będzie wyznaczona na przystankach Bychlew 16 i Bychlew/szkoła.

Pozostały odcinek drogi wojewódzkiej nr 485, czyli Kilińskiego do ulicy Grobelnej zostanie objęty robotami po uzyskaniu decyzji ZRID (termin do 30 kwietnia 2019 r.). Docelowo będzie to przebudowa chodników, budowa nowej konstrukcji jezdni, budowa ciągów pieszo-rowerowych, powstanie zatok autobusowych, przebudowa przepustów, budowa oświetlenia drogowego, budowa zatok postojowych, rozbiórka mostu i przebudowa przepustu przez rzekę Pabiankę, rozbudowa systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa) oraz rozbudowa skrzyżowań – powstanie rond na Świetlickiego i Jutrzkowickiej oraz na Kilińskiego i Moniuszki, a także przebudowa skrzyżowania Kilińskiego z „Grota” Roweckiego. To inwestycja w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Zobacz też: Będą aż trzy nowe ronda!

Łącznie przebudowane zostanie 2,3 kilometra drogi. Koszt inwestycji to prawie 27 milionów złotych.