Zakład Energetyki Cieplnej wziął się za wymianę sieci w pasie drogowym. Rozkopali już fragment ul. Wileńskiej na rogu z Tkacką. 

- Najważniejszy przekop został już wykonany - mówi Krzysztof Woszczak, dyrektor ds. technicznych ZEC.

I etap prac prowadzony jest na odcinku od Tkackiej do Konopnickiej. Potrwa około 2 tygodni. Podobnie etap II na ul. Orlej, na odcinku od Konopnickiej do Matejki. Nie ma jednak obaw, że mieszkańcy tych ulic stracą ogrzewanie.

- Zrobimy tam coś w rodzaju dodatkowego podłączenia ciepła - mówi Woszczak.

Jak jeździć Orlą i Wileńską? Ulice nie będą całkowicie zamknięte. Ze względu na utrudnienia, warto jednak wybierać inną drogę.

"Jedynka" jeździ inaczej

Od dziś (10 września) autobusy linii "1" kursują objazdem: ul. Śniadeckiego, Moniuszki i Kochanowskiego do Orlej. 
- Analogiczna trasa objazdu obowiązuje w przeciwnym kierunku - informuje Miejski Zakład Komunikacyjny. - Z "Waltera" Jankego autobusy dojadą bez zmian do przystanku Orla-Konopnickiej, następnie pojadą ulicami: Orlą, Kochanowskiego, Moniuszki, Śniadeckiego i dalej stałą trasą do Dworca PKP. 

W stronę Bugaju zawieszono przystanki Wileńska-Śniadeckiego i Wileńska-Cmentarna. Dodano przystanki Moniuszki-Niecała i Moniuszki-Wysoka. W kierunku dworca PKP nie ma już przystanku Wileńska-Toruńska. Dodatkowe przystanki w tę stronę to Moniuszki-Toruńska i Moniuszki-Ostatnia.

Trasa "jedynki" ma się także zmienić podczas II etapu prac remontowych. Na razie nie ustalono szczegółów.