ad

Od początku grudnia Urząd Stanu Cywilnego odnotował 70 zgonów. U 20 osób jako przyczynę śmierci podano zakażenie koronawirusem Covid-19. W pierwszym tygodniu grudnia były 33 zgony, w drugim 37.

- Ten rok w związku z pandemią przyniósł dużo wyższą śmiertelność. Podsumowywać będziemy za trzy tygodnie, ale już widać, że jest gorzej – mówi Maria Klonowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jak wynika z danych publikowanych na stronie Ministerstwa Zdrowia w pierwszym tygodniu grudnia mieliśmy 437 nowych przypadków zakażania koronawirusem. Od tego momentu widać było wyraźny spadek w liczbie zachorowań. Ten tydzień przyniósł zaledwie 234 nowe przypadki zakażenia. Najmniej jest zawsze po weekendzie. W miniony poniedziałek (14 grudnia) doszło zaledwie 6 chorych. W ubiegłym tygodniu najwięcej zakażeń odnotowano w środę (9 grudnia). Wtedy wynik pozytywny otrzymało 70 mieszkańców z powiatu pabianickiego. Raport Ministerstwa Zdrowia za ubiegły tydzień uwzględnia 6 osób, które zmarły w wyniku Covid-19 i chorób współistniejących.