Skorzystają na tym niewątpliwie nie tylko mieszkańcy Pabianic, ale także Chechła Pierwszego. Od najbliższej soboty „dwójkę” będą obowiązywały nowe przystanki: przy skrzyżowaniu Podmiejskiej z Niską (w stronę centrum), a przeciwnym kierunku, przy skrzyżowaniu Podmiejskiej z Makową. Trasa autobusu wydłuży się dzięki temu o 770 metrów.

Piłsudskiego zamknięta od 3 sierpnia

Kolejna zmiana, jaką tymczasowo odczują pabianiczanie (niestety mniej komfortowa) ma związek z remontem ul. Piłsudskiego na odcinku około 210 metrów (między ul. Zamkową a św. Rocha). 3 sierpnia (poniedziałek) rozpocznie się tam remont jezdni i chodnika. Powstaną też nowe miejsca parkingowe. Drogowcy ustawili już znaki informacyjne po obu stronach ul. Zamkowej (póki co są zakryte).

Przeczytaj też: Rusza przebudowa ul. Piłsudskiego.

Z powodu prac budowlanych swój dotychczasowy kurs zmieni autobus linii nr 7. Od poniedziałku (3 sierpnia) pojedzie jak do tej pory do ul. Kilińskiego, a dalej ulicami św. Jana i św. Rocha do Piłsudskiego. Tak samo będzie wyglądał sobotni objazd autobusów 265. Rozkład jazdy i przystanku pozostaną bez zmian.