Szkół i przedszkoli, którym nałożono kwarantannę z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem Covid-19 przybywa. Sytuacja zmienia się dynamicznie. W poniedziałek najwięcej uczniów na kwarantannie było ze Szkoły Podstawowej nr 3, czyli 147. W pozostałych szkołach sytuacja jest nieco lepsza. W SP 13 obecnie na kwarantannie jest 21 uczniów, w SP 15 – 84, SP 17 – 21, SP 5 – 9, SP8 – 42. Obecnie w dwóch przedszkolach potwierdzono przypadki Covid-19. W Przedszkolu Miejskim nr 6 jest zamkniętych 17 dzieci, w Przedszkolu Miejskim nr 4 w domach pozostaje jedna grupa.

Na kwarantannie przebywają też pojedynczy nauczyciele. Jeden z nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 ma potwierdzone zakażenie i przebywa w izolacji.

- Nie ma obecnie w Pabianicach szkół, które całkowicie przeszłyby na nauczanie zdalne. Sytuacja zmienia się każdego dnia – mówi Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału, Edukacji, Kultury i Sportu.

Zgodnie z przepisami po kontakcie z osobą zakażoną na naukę zdalną kierowane są wszystkie dzieci z danej klasy, jednak 10-dniowa kwarantanna nakładana jest tylko na osoby niezaszczepione. Szczepienia nastolatków, od 12. roku życia w Polsce dopuszczone są od połowy sierpnia.