ad

Od 1 września zamknięta dla ruchu zostanie dalsza część ulicy Zamkowej – od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do ul. Staszewskiego. Oznacza to, że zamknięte zostaną też kolejne skrzyżowania z główną ulicą miasta. Mowa tu o skrzyżowaniach z ulicami: Żeromskiego, Lutomierską, Wyspiańskiego, Reymonta, Poniatowskiego, Konopnickiej.

Zobacz też: Remont tramwajowy: Kolejne odcinki głównej ulicy miasta do zamknięcia. Co się będzie działo we wrześniu?

- Umożliwione zostaną jedynie wjazdy docelowe – informuje Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji (Progreg InfraCity).

Na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Kilińskiego organizacja ruchu pozostaje bez zmian, zgodnie z tą wprowadzoną 5 lipca.

- Zmiana organizacji ruchu wynika z postępujących robót budowlanych w centrum miasta i umożliwi wykonawcy prowadzenie dalszych prac rozbiórkowych i robót ziemnych. Kontynuowane będą również m.in. prace związane z budową odwodnienia ulicznego, a także prace elektroenergetyczne – dodaje kierownik.

Od 1 września również zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulicy Zamkowej z Traugutta i Narutowicza. W zamian udostępnione do przejazdu miało być skrzyżowanie Zamkowej z Kościuszki i Pułaskiego. Na to jednak musimy jeszcze poczekać.

Ulica Narutowicza na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Zamkowej tymczasowo będzie dwukierunkowa. Parkowanie na ul. Narutowicza dopuszczone będzie po stronie wschodniej, wyłącznie na chodniku.

Wkrótce zmiany czekają też przedsiębiorców i mieszkańców okolic Starego Rynku. Około 20 września zamknięty ma zostać odcinek ul. Zamkowej – od Piłsudskiego do Sobieskiego. Tutaj również pracownicy zaczną od rozbiórki torowiska. Zachowane zostaną jedynie dojazdy docelowe i przejazdy dla służb.

Objazdy autobusów

Z powodu zamknięcia kolejnego odcinka ul. Zamkowej, od 1 września autobusy linii 260, 262, 265, D i Z41 pojadą tymczasowo zmienioną trasą - z Waltera-Jankego, Sikorskiego i Łodzi bez zmian do przystanku Partyzancka / Prosta, dalej objazdem ulicami: Partyzancką i Staszewskiego do Zamkowej, następnie stałymi trasami. Analogiczna zmiana trasy dla linii 262, D i Z41 obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Objazdy autobusów

Zawieszone zostaną przystanki Lutomierska / Zamkowa, Zamkowa / Konopnickiej i Zamkowa / Staszewskiego. Na trasie objazdu w obydwu kierunkach zostaną uruchomione przystanki Staszewskiego / Zamkowa (w pobliżu McDonald’s).

Godziny odjazdów nie zmienią się.