Dziś rano (poniedziałek, 29 listopada) na oddziale zakaźnym jest 66 pacjentów. Sześcioro z nich leży pod respiratorami na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Najmłodsza pacjentka chora na Covid-19 ma 30 lat, najstarsza 94.
70 procent pacjentów to mieszkańcy powiatu pabianickiego.

– Od 1 listopada na covid w naszym szpitalu zmarło 20 osób - informuje Adam Marczak, dyrektor w PCM.- W miniony weekend zmarło 6 osób.

Zdecydowana większość (80 procent) pacjentów oddziału zakaźnego, to osoby, które nie zaszczepiły się przeciwko Covid-19.

Co drugi dzień szpital jest zaopatrywany w tlen potrzebny dla chorych. PCM ma 3,5 tonowy zbiornik, który wkrótce może okazać się za mały na potrzeby pacjentów.

– Przymierzamy się do zmiany zbiornika na 12-tonowy - informuje dyrektor Marczak.– Zamówiliśmy też dwa urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii. Czekamy na przekazanie pieniędzy (przyp. red.40 tys. zł) obiecanych przez powiat pabianicki, by sfinalizować zakup.

PCM dwa dni w tygodniu szczepi chętnych trzecią dawką. Można to zrobić w środę i w piątek. Zapisy pod tel. 42 22 53 853, 42 22 53 580