Ludwik Biskupski ukończył Akademię Medyczną w Łodzi, był lekarzem nauk medycznych, chirurgiem.

Od 1962 roku pracował w szpitalu im. Biernackiego w Pabianicach. Od 1 lipca 1995 roku był ordynatorem oddziału chirurgii. Z funkcji tej zrezygnował w maju 2001 roku, w wieku 63 lat. Pracował później jako szeregowy chirurg.

– To bardzo dobry lekarz i ojciec, życzliwy człowiek. Kiedyś był niezłym sportowcem, lekkoatletą. Ostatnio starczało mu czasu tylko na jazdę na rowerze – mówił o nim w 2001 roku Leszek Ziemba, emerytowany chirurg.

Jego pasją był sport: piłka nożna, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka, kolarstwo, siatkówka... W latach 50. grał w piłkę nożną w drużynie PTC razem z m.in. lekarzami Adamem i Januszem Alwasiakami czy wiceprezydentem Radosławem Januszkiewiczem. Na zdjęciu piąty z lewej na górze.

Spore sukcesy odnosił w podnoszeniu ciężarów. Jego drużyna w 1965 roku na mistrzostwach województwa łódzkiego zajęła 1. miejsce. Rok później na wojewódzkiej spartakiadzie w Kutnie Biskupski w wadze ciężkiej stanął na najwyższym stopniu podium.

Ludwik Biskupski zmarł 28 lipca.

Pogrzeb będzie w poniedziałek, 5 sierpnia o godz. 12.00 w kościele św. Maksymiliana. Doktor zostanie pochowany na cmentarzu rzymskokatolickim.