Galę otworzył występ grupy artystycznej z Agrafki. Podczas uroczystości rozstrzygnięto między innymi konkursu Wolontariusz Powiatu Pabianickiego „PoMOCni 2023” - najbardziej zaangażowani wolontariusze otrzymali statuetki starosty powiatu pabianickiego oraz nagrody od Kina Tomi, Kina Helios, Strefy Ruchu i ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii. Wolontariusze przyznali również aż 26 Złote Serca (najwięcej w historii obchodów) osobom, instytucjom, firmom, które wspierają ideę wolontariatu w naszym mieście. Laureaci otrzymali statuetki własnoręcznie wykonane przez osoby z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pabianicach.
Ponadto starosta i prezydent wręczyli listy gratulacyjne dla 37 koordynatorów wolontariatu, którzy organizują pracę wolontariuszy w szkolnych klubach wolontariatu i organizacjach. Koordynatorzy otrzymali również niespodzianki od firmy Pamso.
Na scenie wystąpiła w układzie tanecznym Anhelina Stronska oraz Agata Radek, która pokazała nie tylko siłę swojego głosu ale też wachlarz emocji.
Radosną animację angażującą całą publiczność wykonali Marta i Piotr Włodarczyk ze Szkoły Tańca Eskadra. Odbyła się również mini debata z udziałem Michała Rulskiego – wicedyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Mariusza Kołodziejskiego – kierownika Regionalnego Centrum Wolontariatu CENTERKO oraz Klaudyny Kubiak – koordynatorki wolontariatu w Stowarzyszeniu Mali Bracia Ubogich w Łodzi. Debatę poprowadziła Agnieszka Jaksa poszukując odpowiedzi w jaki sposób wolontariat wpływa na dojrzałość człowieka.
Ciekawym wystąpieniem była opowieść Damiana Szymańskiego – koordynatora wolontariatu w Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi”, który dla swoich niepełnosprawnych podopiecznych przeszedł w milczeniu z Helu na Rysy korzystając jedynie z komunikacji alternatywnej.
Na finał wszyscy zaśpiewali piosnkę finałową i świętowali robiąc zdjęcia na ściance przygotowanej przez MarDecor Wessing &Event oraz delektując się tortem przekazanym przez cukiernie Pana Zymunta Otomańskiego.
Wolontariusze Powiatu Pabianickiego „PoMOCni 2023”:
Antoni Berner, uczeń klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 14 w Pabianicach to wolontariusz, który chętnie angażuje się we wszystkie działania Szkolnego Koła Wolontariusza i jest gotów nieść pomoc potrzebującym pomimo faktu, iż rozwijanie własnych pasji i zainteresowań sprawia, że nie narzeka na nadmiar wolnego czasu :) Antoni jest sumienny, odpowiedzialny i empatyczny. Potrafi współpracować w grupie rówieśniczej i zawsze można na Niego liczyć. W bieżącym roku szkolnym był odpowiedzialny za przeprowadzenie akcji ‘Święty Mikołaj na Kresach’ oraz zbiórki kartek świątecznych dla małych pacjentów oddziału onkologicznego jednego z łódzkich szpitali. Ponadto, Antek uczestniczył w warsztatach zorganizowanych w Przedszkolach Miejskich nr 3, 12 i 14, brał udział w zbiórce zniczy, wyjściu na pabianicki cmentarz, zbiórce żywności zorganizowanej dla podopiecznych fundacji Teen Challenge w Pabianicach oraz w akcji charytatywnej „Serce dla Zuzi”.
Marcin Wyszyński wolontariuszem jest od zawsze. Wcześniej aktywnie działał w Hufcu ZHP Pabianice, od 2015 jest członkiem "Stowarzyszenia Wszystko Gra - Pabianice". Człowiek pistolet, nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Aktywny, dokładny, odpowiedzialny. Jest zawsze tam gdzie trzeba pomóc i coś zrealizować. Świetny logistyk, wspaniały organizator, osoba, która nigdy się nie poddaje. Z każdej sytuacji znajduje wyjście, a problemy są dla Niego tylko po to, żeby je rozwiązywać. To dzięki Jego pracy i wsparciu jako człowieka od spraw logistycznych możemy mieć w mieście między innymi takie przedsięwzięcie jak Pabianicki Półmaraton, czy Bieg z okazji Święta ulicy Zamkowej.
Włodzimierz Klimczak od lat pracuje na rzecz społeczności lokalnej. Pomaga bezinteresownie z całego serca każdemu, kto tego potrzebuje. Jego umiejętności manualne i doświadczenie sprawia, że jako „złota rączka” jest niezastąpioną częścią zespołu dwóch fundacji w których się udziela.
Judyta Florczak - uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej w Pabianicach działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Pomaga w zbiórkach darów dla schroniska, codziennie segreguje i roznosi warzywa i owoce dla najmłodszych uczniów. Co roku bierze udział w Turnieju Piłki Siatkowej dla Wolontariuszy. Zawsze można liczyć na jej pomoc. To nie tylko aktywna wolontariuszka, ale też zacięty sportowiec, który zaraża swoimi pasjami innych.
Franek Poterała jest wieloletnim wolontariuszem PCK Pabianice, a od niedawna również członkiem zarządu Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża. Franek jest niesamowicie pozytywną i spokojną osobą, na którą zawsze można liczyć - nieważne czy to akcja zapałka, zbiórka żywności czy pokaz pierwszej pomocy. Jest wspaniałą maskotką na dniach Powiatu czy dniach Pabianic, a do tego, potrafi stworzyć piękne rzeczy z balonów. Franek jest po prostu niezastąpiony.
Michał Wielgórka od ponad roku aktywnie działa w wolontariacie inicjując działania na rzecz drugiego człowieka. Angażuje się całym sercem w pomoc podopiecznym domu
dziecka. Promuje i rozpowszechnia ideę DKMS, biorąc czynny udział w akcjach rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych dla osób chorych na białaczkę.
Zosia Misiak jest uczennicą klasy VIII. Od trzech lat aktywnie działa w wolontariacie szkolnym. Angażuje się w pracę na rzecz instytucji działających na różnych obszarach życia społecznego. Systematycznie włącza się w różnego rodzaju akcje oraz zbiórki. Reprezentowała szkołę w Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej. Brała udział w kampanii 19 dni przeciwko przemocy dzieci i młodzieży, akcjach charytatywnych na rzecz Fundacji Miauczykotek oraz konkursach wolontarystycznych. Zosia jest osobą sumienną, pracowitą i odpowiedzialną. Potrafi współpracować w grupie i dzielić się ciekawymi pomysłami z innymi.
Nikola Flaszczyńska jest osobą, na której zawsze można polegać. Nie ma dla niej spraw nie do załatwienia. Aktywnie uczestniczyła we wszystkich działaniach wolontaryjnych ogłaszanych w szkole. Często zostawała po lekcjach poświęcając swój wolny czas na układanie przyniesionych darów, zbieranie funduszy. Wrażliwa na krzywdę tych najbardziej bezbronnych, zaangażowana w pomoc w schronisku dla zwierząt.
Daria Szumigaj jest osobą skromną, która posiada w sobie niesamowitą moc przyciągania i angażowania ludzi. Prężnie działa we wszystkich akcjach organizowanych w szkole: zbiórka karmy dla schroniska, kasztanów dla chorej Martynki, darów dla osób ubogich, zabawek dla dzieci z Domu Dziecka. Jest to tylko skromna część działań, w których uczestniczy Daria. Ma wiele pomysłów, które dzięki pani Dyrektor mogą być realizowane w szkole. Integrują one społeczność uczniowską i uczą empatii wobec drugiego człowieka.
Natan Jażdżewski to wolontariusz wielozadaniowy. Lider od waty cukrowej na spotkaniach dla dzieci czy eventach i niezastąpiona pomoc w odbieraniu żywności, przepakowaniu i wydawaniu paczek żywnościowych. Na warsztatach kulinarnych - specjalista od placków - czyli „MISTRZ PIZZY „. A w ostatnim czasie zaangażowany jako motywator zrzeszający młodzież.
Martyna Brzezinska jest uczennicą klasy 8, i odkąd pamiętam, zawsze można było na nią liczyć. Brała udział we wszystkich organizowanych akcjach (między innymi kampanie 19dni, reżyserowie reakcji, WOŚP, zbiórka dla Ukrainy i wiele innych). W zeszłym roku śpiewała również podczas gali wolontariatu. Martyna wykazuje się ogromnym sercem oraz niezmienną gotowością do podejmowania działań charytatywnych.
Aleksandra Głaszcz to wspaniała multizadaniowa torpeda Szlachetnej Paczki. Wszędzie jej pełno, a energia jaką przy tym rozsyła jest nie do opanowania. Pełna pasji zaraża innych swoim zaangażowaniem. Ola kocha podróżować, a każda podróż jest dla niej darem, chwilą, którą może zaplanować po swojemu. Uwielbia zdobywać szczyty, poznawać i odkrywać nowe miejsca, a przede wszystkim pokonywać swoje nieznane dotąd słabości. Jak sama mówi, Szlachetna Paczka jest dla niej źródłem wielu pozytywnych przeżyć, ale bez wyjeżdżania hen daleko. Pomaga innym, a przy tym sama się rozwija.
Łukasz Biszczak to aktywny członek sekcji motorowej PTC JANTOŃ. Zawsze życzliwy i uśmiechnięty. W grupie motorowców zwany jako ,,Człowiek od zadań specjalnych". Wiele czasu i energii poświęca akcjom charytatywnym, pomagając w ten sposób ratować życie i zdrowie ludzkie. Łukasz jest silnym wsparciem dla drużyny motorowej podczas realizacji spotkań i eventów organizowanych dla podopiecznych Placówek Opiekuńczo Wychowawczych. Uwielbia sprawiać dzieciom radość wożąc je swoim motocyklem. On sam jest osobą niezwykle lubianą i szanowaną. Zawsze ciepły i serdeczny z radością spieszy by podać pomocną dłoń. Wraz ze swoją żoną Moniką stanowią silną ,,Drużynę dobra" i z entuzjazmem realizują stawiane przed nimi zadania.
Wiktoria Pijewska to uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi Wajsówny w Pabianicach. Jest energiczną organizatorką i bardzo pracowitą osobą, z powodzeniem łączy aktywność w szkolnym kole wolontariatu z pracą w Samorządzie Uczniowskim, którego jest wiceprzewodniczącą. Wiktoria od czterech lat uczestniczy we wszystkich akcjach charytatywnych przeprowadzanych na terenie szkoły, m.in.: "Dzień Walki z Głodem", "Gorączka złota", "Kartka Walentynkowa", "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka", "Gwiazdka dla Ciapka", "Nie wykręcaj się-zbieraj nakrętki". Entuzjazm i zaangażowanie Wiktorii udziela się jej rówieśnikom, z którymi organizuje zbiórki dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Pabianicach.
Dominika Witkowska jest uczennicą klasy VIII c w Szkole Podstawowej nr3 w Pabianicach. Bierze czynny udział w wielu akcjach charytatywnych organizowanych przez Caritas Polska oraz Szkolne Koło Caritas. Jest otwarta na pomoc drugiemu człowiekowi, obowiązkowa, rzetelna, odpowiedzialna i sumienna. Jest naturalnym liderem, który doskonale kieruje działaniami grupy. Dzięki niej, każda akcja przeprowadzona była z dużym sukcesem. Brała udział w następujących akcjach : „Plecak pełen uśmiechu”, „Dobra jest więcej”, ”Serce na gwiazdkę” zbiórka słodyczy do paczek dla najbardziej potrzebujących uczniów w Sp3 i dzieci z terenu Pabianic, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, „Tak Pomagam”, “Jałmużna Wielkopostna” czy „Dzień dobra”.
Patrycja Włodarczyk jest uczennicą klasy III w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach. Od początku swojej nauki angażuje się w wolontariat związany z działalnością Szkolnego Koła Caritas i PCK na terenie placówki oraz innych organizacji charytatywnych, z którymi szkoła nawiązała współpracę. Jest koordynatorką Szkolnego Koła Wolontariatu, brała udział we wielu akcjach, m.in. : Wsparcie dla schroniska Towarzystwa Brata Alberta w Pabianicach, Akcja PCK ,,Walka z głodem", Zbiórka funduszy w ramach akcji PCK „Pomagamy Ukrainie”, Zbiórka dla „Fundacji bracia” zajmującej się odbudową cywilizacji w państwach dotkniętych konfliktem zbrojnym lub klęsk żywiołowych, "Gorączka złota" pozyskanie funduszy na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Zawsze empatyczna, otwarta i gotowa nieść pomoc drugiemu człowiekowi.
Majka Pietryszka jest najbardziej zaangażowaną wolontariuszką w Agrafce. Działa już 3 lata. Jest aktywną animatorką i zastępcą koordynatorki Resortu Akcje w ramach którego integrujemy dzieci i rodziny na lokalnych imprezach. Bywa, że jest nawet kilka razy w tygodniu na dyżurze w Placówce Wsparcia Dziennego Junior, gdzie pomaga dzieciom odrabiać lekcje, nadrabiać zaległości szkolne, ale przede wszystkim pomaga im uwierzyć w swoje możliwości. Maja wspiera również w aktywizacji społecznej osoby z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej i prowadzi stałe zajęcia w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Porszewicach. Można ją zobaczyć w naszych spotach społecznych, gdyż jest również zaangażowana w działania Resortu Artystycznego. Angażuje się często w nasze projekty ekologiczne i zajęcia autoterapeutyczne. Pilnuje również Agrafkowego Kalendarza i dba, aby każdy członek naszej grupy miał dostęp do ważnych informacji. Maja w zeszłym tygodniu odebrała na Gali Wolontariatu w Łodzi zaszczytny tytuł: zajęła I miejsce w regionie łódzkim w konkursie WOLONTARIUSZ ROKU KORPUSU SOLIDARNOŚCI 2023.
Złote Serca 2023 otrzymali:
Michał Leks ambasador fundacji “Pomaganie jest fajne”, Monika Michaś jest szczerze zaangażowana w niesienie wsparcia i pomocy podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych w Porszewicach i Pabianicach, insp. Jarosław Tokarski komendant powiatowy policji w Pabianicach, Aleksandra Kunicka-Sobala i Łukasz Sobala właściciele Studia Fitness KAMERALNI w Pabianicach, Wioletta Sobieraj nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach, Paweł Zysk funkcjonariusz Straży Miejskiej w Pabianicach, Aleksandra Kurasiewicz nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach, Dobromir Makowski założyciel Fundacji RAMPA, CH Tkalnia, Anita Hurbańczuk wspiera potrzebujących podarunkami z jej pracowni - atelier projektanta, Agata Zakrzewska-Okrojek działa na rzecz fundacji „pomaganie jest fajne”, udziału w wielu zbiórkach, Paulina Krukowska uczestniczyła i wspierała akcję “Szafowania”, której organizatorem była „TAKA Fundacja” oraz zaangażowana była w event na rzecz pomocy dla chorej Martynki, Agnieszka Kulpińska-Górska od wielu lat wspiera ideę wolontariatu, a w szczególności promowanie działań związanych z rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych i pomoc w corocznym organizowaniu akcji DKMS, Kamil Pawlik z firmy Fotobudkaa360 jako ambasador Fundacji Pomaganie Jest Fajne bierze udział w inicjatywach "Siła Pomagania" i "Paczuszka dla Maluszka", ABC Logopedii Rozwoju i Terapii reprezentują Lucyna i Paweł Kaszniccy, Elwira Stanek dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach, kino Helios reprezentowane przez Monikę Mikusek, Katarzyna Siwka-Kwapis pedagog szkolny w SP 17 , Marta Tomczyk Opiekun Samorządu Uczniowskiego, koordynuje zbiórkę karmy dla Schroniska dla Zwierząt, była także główną koordynatorką zbiórki kasztanów w akcji charytatywnej dla Martynki Stasiak, poseł Dariusz Joński, Agnieszka Madaj właścicielka sklepu ABC przy ulicy Moniuszki 51, Ewa Chylińska ambasadorce fundacji Pomaganie jest fajne, Este raper i założyciel Fundacji Rap Lokal w Pabianicach, Piotr Kokociński od wielu lat wspiera organizacyjnie zabawy i spotkania dla dzieci i młodzieży. Niejednokrotnie organizował eventy m.in. dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Porszewicach, Dorota Miśkiewicz działa w Armii Martynki. Zaangażowała sieć sklepów Żabka, aby pomóc dziewczynce w walce z chorobą, Dorota Pędziwiatr działa w Pabianicach od lat zacieśniając więzi w sektorze pozarządowym. Możecie ją spotkać w Cechu Rzemiosł Różnych oraz ogarniającą Forum Organizacji Pozarządowych.
Komentarze do artykułu: Wolontariusze świętowali osiemnastkę
Nasi internauci napisali 0 komentarzy