W tym tygodniu na ul. Kilińskiego wróciło „wahadło”. Przy Świetlickiego też obowiązuje ruch wahadłowy, gdzie układana jest konstrukcja jezdni pod powstające rondo.

Zobacz też: Uwaga, utrudnienia! Roboty na Kilińskiego i Jutrzkowickiej potrwają nawet do… przyszłego roku. Znamy szczegóły:

- Czeka nas jeszcze ułożenie warstwy bitumicznej zanim przełożony zostanie ruch – wyjaśnia Marcin Nowicki, kierownik zespołu ds. informacyjnych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. - Postęp robót uzależniony jest od pogody.

Przy ulicach „Grota” Roweckiego i Nawrockiego postawiono już tablice z informacją o objazdach. Na razie są zakryte, bo objazdy zostaną wprowadzone za około 1,5 tygodnia.

W związku z pracami na rondzie turbinowym na DW 485 zamknięty zostanie wlot z ulicy Świetlickiego.

Wkrótce poznamy dokładną datę zamknięcia części ulicy. Tak będą wyglądały objazdy:

Kilińskiego jednokierunkowa

Wybiegając dalej w przyszłość, kolejne plany przebudowy drogi wojewódzkiej zakładają roboty przy moście (rozbiórka mostu i budowa przepustu przez rzekę Pabiankę). Prace wymuszą wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Ulica Kilińskiego na odcinku od „Grota” Roweckiego do Świetlickiego będzie jednokierunkowa (w stronę Bełchatowa). W przeciwnym kierunku, kierowcy będą musieli skręcać w ul. Świetlickiego. Ale na to jeszcze przyjdzie pora.

- Szczegółowy plan objazdów będzie podany po jego zatwierdzeniu – dodaje Marcin Nowicki.